Program poprawnie działający do sprawdzania poczty Gmail

Witam serdecznie. Jestem już zdenerwowany, więc opiszę na szybko w skrócie, ale dość zrozumiale.

Chcę wgrać program, który będzie mi w tle sprawdzał pocztę Gmail i powiadomi mnie jak będzie jakaś wiadomość. Coś jak Gmail Notifier dla Windows. Dobrze, a więc w Centrum oprogramowania wpisałem hasło Gmail i wyskoczyły mi programy. Niestety, żaden z nich nie jest odpowiedni.

Niektóre nie działają poprawnie, mają błędy, a te które działają (tylko ze trzy czy dwa), to obsługują tylko jedno konto.

Potrzebuję poprawnie działającego programu coś jak Gmail Notifier, z obsługą więcej niż jedno konto Gmail. Siedzę nad tym już 3 godziny no i lipa.

Dobrze, aby program był w miarę na czasie, a nie gdzie ostatnia wersja pochodzi np. z 2006 roku i dalej nie był rozwijany.

Dystrybucja Linuksa to Ubuntu 10.10.

Witam.

Spróbuj: checkgmail, gmail-notify, mail-notofication. Kadu posiada wtyczkę “Mail”. Poza tym można też wykorzystać aplet Gnome, powiadamiający o nowej poczcie.

Sprawdzałem, sprawdzałem, nie opisałem tego w 1 poście bo byłem zły, już troszkę się uspokoiłem, więc odpowiem na twój dokładnie:

checkgmail: program zbyt rozbudowany, takiego nie chcę. Chcę tylko zwykły powiadamiacz o nowej poczcie i tyle. A poza tym na pierwszy rzut oka wygląda na to, że obsługuje tylko jedno konto do powiadamiania.

gmail-notify: obsługa dla jednego konta

mail notification: program ma jakieś błędy. Po dodaniu konta natychmiastowo się wyłącza i potem nie chce się już włączyć. Trzeba go przeinstalować, albo może zamknąć z procesów, o ile tam jest, nie patrzyłem, bo i tak to nie ważne, tak być przecież nie może.

Kadu: używam Tlen. Ale nie chcę komunikatora. Komunikator nie zawsze mam włączony, a mały programik do powiadamiania o poczcie będzie non stop działał.

aplet Gnome: dobrze, dodałem go, jednak on bazuje na programie Poczta Evolution, a ja korzystam z Mozilla Thunderbird. No, ale postanowiłem sprawdzić. Zatem dodałem maila do poczta evolution, na pewno skonfigurowałem poprawnie. Program odbiera pocztę, ustawiłem też w programie, aby sprawdzał pocztę co 1 minutę.

No i zrobiłem test. Zamknąłem program poczta evolution, oczywiście ten aplet powiadamiania jest w tray’u. Wysłałem z drugiego konta wiadomość na ten mail co mam dodany w programie, no ale aplet powiadamiania milczy, czekałem z 30 min i nic. A kiedy uruchomię Poczta Evolution, to program odbiera nowe wiadomości prawidłowo.

Przecież w Mozilla Thunderbird jest opcja sprawdzania automatycznie co jakiś cza (sam ustalasz) i jak będzie nowy mail to wyświetla powiadomienie :stuck_out_tongue:

No jak zamkniesz program to nie licz, że cię powiadomi :stuck_out_tongue:

Zminimalizuj do traya thunderbirda: https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/2831/

Myślałeś o użyciu conky jako monitora poczty? Gotowych konfigów możesz znaleźć na necie mnóstwo, a coś takiego jak sprawdzanie poczty w conky to kwestia jednego skrypciku (i ewentualnie drobna modyfikacja aby sprawdzał dwie skrzynki, ewentualnie zdublowanie go).

No właśnie :stuck_out_tongue:

Aj, kurcze, byłem tak zajęty tymi programami, że zapomniałem o tego typu rozszerzeniach do programów pocztowych.

Dobrze działa, ale jeden mankament. Otóż Thunderbird jak wyświetli powiadomienie o nowej poczcie, to znika ono już po 3 sekundach gdzieś. To dla mnie utrudnienie, wystarczy, że na te 3 sekundy odejdę od komputera hehe i już nie dowiem się czy jest nowa wiadomość bez przywrócenia programu z tray’u.

Można zrobić jakoś, aby powiadomienie było na stałe dopóki ja w niego nie kliknę, albo chociaż zwiększyć mu o wiele czas. Szukałem w opcjach i nie mogę znaleźć takowej opcji, albo nie umiem szukać. Może jakieś rozszerzenie jest do tego.

Dodane 29.12.2010 (Śr) 0:03

Dobra, znalazłem odpowiedź na zwiększenie czasu wyświetlania okienek informujących w Mozilla Thunderbird.

Wystarczy,że zmienimy jeden parametr w konfiguracji programu.

A dokładniej:

Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> zakładka “Ogólne” -> na dole jest “Konfiguracja zaawansowana” klikamy na “Edytor ustawień”.

Zgadzamy się, że będziemy ostrożni (odpowiednik >about:config< w lisku)

Odszukujemy wpis >alerts.totalOpenTime< (na poczštku,jak by co…)-jest tam wartoć 3000 (czyli Twoje 3 sekundy)-jak zmienić,to wiadomo…a na ile-kwestia gustu

Aha,nie testowałem,ale ten czas może dotyczyć wszystkich powiadomień/alertów.

Dodane 03.01.2011 (Pn) 16:10

Nareszcie znalazłem godnego zastępcę Gmail Notifier dla Windows. Program GoogSysTray świetnie się sprawuje:

http://www.dobreprogramy.pl/GoogSysTray,Program,Linux,17886.html