Program pracujący w tle


(Rar Ok) #1

Witam,gdy nie robię nic na komputerze po chwili jakiś program intesywnie wykorzystuje dysk twardy,macie może jakiś pomysł co go tak wykorzystuje?


(system) #2

Poszukaj w systemie Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Monitor zasobów (rozwiń okno twardego dysku). Tam zobaczysz co się dzieje podczas teoretycznego “nic nierobienia”. Z reguły działa zapis pliku stronicowania , punktów przywracania systemu oraz indeksacja plików. W sumie, normalka. Można to wszystko powyłączać, tylko po co, skoro to działa “w spoczynku”, a przydatne bywa. Jeśli jednak tam znajdziesz jakieś niezrozumiałe lub podejrzane pozycje, to podaj na forum, najlepiej w dziale Bezpieczeństwo.


(Qoo) #3

Prawdopodobnie indeksowanie plików się włącza:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /9301.html


(Rar Ok) #4

Skoro tu zaczołem wątek to dokończe,otórz jest tam program perfmon .exe ,który mocno korzysta z dysku,czy może coś wiemy na ten temat.Po chwili pojawiłsię jeszcze TiWorker i mscorsvw.exe


(system) #5

“Perfmon.exe”, to właśnie proces działający po otwarciu Monitora zasobów. Jak zamkniesz Monitor zasobów, to i “perfmon” się zamknie. Procesów “TiWorker” i “mscorsvw” akurat ja nie znam, choć ten pierwszy jest ponoć bezpieczny w 100%. Oba zresztą pochodzą od Microsoft’u i mają związek z systemem operacyjnym.


(Rar Ok) #6

W takim razie zostawiam to tak jak jest i dzięki za pomoc.


(Dimatheus) #7

Hej,

To proces optymalizujący działanie platform .NET Framework - po każdej aktualizacji platformy, na przykład gdy wydawana do platformy są poprawki - usługa automatycznie startuje w systemie. Można oczywiście wyłączyć ją z poziomu przystawki do zarządzania usługami.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Agatonster) #8

tadekson ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.