"Program przestał działać" - Programy się wyłączają

Witam!

Mój problem ciągnie się za mną już jakieś 3 miesiące, a są nim wyłączające się aplikacje. Najczęściej są to: Firefox, GG/AQQ, różnego rodzaju gry, czasami nawet Winamp i programy do odtwarzania wideo! Pojawia się wtedy komunikat, że “Program przestał działać” lub po prostu się zawiesza i trzeba go uruchomić ponownie; tutaj przykład na Firefoxie

mozilla.jpg

Zmieniałem następujące rzeczy, w poszukiwaniu przyczyny:

XP Professional bez SP, a potem SP 1/2/3/4

Vista - nawet się nie instalowała (możliwa wina płyty)

Windows 7 Ultimate x64 - obecnie używam

Testowałem 5 dysków, na każdym pojawiał się błąd, zaraz po tym, gdy jakiś program uległ awarii

ultra dma crc error count

. Dodam, że na nowiutkim dysku, świeżo po instalacji systemu też pojawiają się te błędy…

Przetestowałem 3 nowe kable od dysku, w różnych portach

Resetowałem i aktualizowałem BIOS (pomogło, ale na 1 dzień i potem znowu było to samo), to samo ze sterownikami

Wyczyściłem dokładnie całego kompa

Wyczytałem, że może być winny kontroler dysku na płycie głównej, tylko jak to sprawdzić?

Proszę o pomoc, bo już na prawdę nie mam sił na tego złoma :stuck_out_tongue:

Sprawdzałeś pamięć? Jeśli nie, to wypal na płytkę program MemTest 86+ i przetestuj pamięć. Policz wszystkie błędy i napisz ich ilość na forum.

a mógłbym z pendrive’a? pobrałem odpowiednią wersję, wszystko zrobiłem jak kazali, bootowanie ustawiłem - komp się włącza: czarno i tylko kreseczka miga… Czy ja robię coś nie tak :oops: ?

Tego już nie wiem, ale na stronie http://www.memtest.org/#downiso znajdziesz link “Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)”. Nie testowałem, ale ta instalka przygotuje pendrive do uruchomienia MemTest86+.

No właśnie to ściągnąłem, włączam kompa, bootowanie jest ustawione na pendrive’a i nic się nie dzieje. Tylko kreska miga ciągle i nic więcej się nie wyświetla… ;/

Nikt nie ma pomysłu?