Program przeszukujący zawartość plików i zamieniający ją

Szukam programu który potrafiłby tak jak np TC przeszukać drzewo folderów i pliki w nich szukając danej frazy w owych plikach ale żeby jeszcze potrafił tę frazę zamienić na inną.

ReplacePL

Sam swego czasu potrzebowałem takiego programu który znalazł by mi w pliku ciągi i zamienił je na inne ,ewentualnie wstawił coś pomiędzy np.dwa ciągi i znalazłem taki program który spełnił oczekiwania

Nazywa się Replace Text. Program ma spore możliwo konfiguracji i ustawień Do jednego przebiegu w programie możesz dodać wiele takich “poleceń” dla programu i te wytyczne i ustawienia możesz zapisać aby móc wczytać i wykorzystać w przyszłości jesli zajdzie taka potrzeba,program tworzy kopie dla plików w których dokonał zmian wyświetlając raport o wykonanych zmianach ,do edycji możesz podstawiać pojedyncze pliki jak i całe foldery i możesz ustawić filtr jaki rodzaj plików operacja ma dotyczyć.Ja na przykład używałem powyższego do zmiany linków (i nie tylko) w stronach html i php,a gdy tych linków jest po kilka na stronie a stron kilkadziesiąt w kilkunastu folderach ręczna zmiana była by dosć uciążliwa a tak po przygotowaniu ustawień i wykonaniu próby np na jednym pliku i wykonaniu ewentualnych korekt można podstawić do edycji całe foldery .

Jak program radzi sobie z innymi rodzajami plików np. wyszukiwanie tagów w mp3 etc. nie wiem nie testowałem.Jest ostrzeżenie tylko na stronie producenta w tłumaczeniu google poligloty to

“Replace text przeznaczony jest do pracy tylko na prawdziwych plików tekstowych. Nie używaj Zamień tekst na plikach binarnych (takich jak dokumenty Worda), jeśli nie rozumiesz konsekwencje.”

co nie znaczy wcale że nie zadziała.:slight_smile:

Replace Text

http://www.ecobyte.com/