Program przywracający sortowanie alfabetyczne na allegro


(qbpm) #1

Witam.
Kiedyś jakiś Janusz biznesu wyłączył funkcję sortowania alfabetycznego na tym monopolistycznym portalu Allegro. Czy ktoś napisał jakiś skrypt, który umożliwi pobranie pełnej oferty z jakiegoś działu i przesortowanie jej alfabetyczne? oraz oferty danego sprzedawcy.
Próbowałem przez rss feed ale pokazuje się tylko 50 ostatnio dodanych produktów. 50 to ja mogę przeczytać bez sortowania alfabetycznego, ale przeczytać tak kilka tysięcy pozycji to idzie zwariować.


(AnonimX) #2

Napisanie takiego skryptu nie jest możliwe, bo:

  • albo pobierasz wszystkie strony, sortujesz i dopiero wyświetlasz (szkoda transferu, spory narzut na pamięć RAM, prawie niewykonalne przy sporej ilości wyników)
  • albo korzystasz z Allegro API i wyświetlasz wyniki na stronie poza domeną allegro.pl
    Przy czym w drugim wypadku, jeśli Allegro wykryje duży ruch z jakiejś domeny, która serwuje kopię ich zawartości, to zapewne szybko ją zablokuje. Poza tym Allegro API ma limity, a ich zwiększenie jest płatne (o ile w ogóle możliwe).

(qbpm) #3

Potrzebuję to na swoje potrzeby, mogę użyć swojego klucza Api. Jak mnie zablokują, to wreszcie przestanę brać ten wspaniały portal pod uwagę.


(AnonimX) #4

W takim razie odsyłam do dokumentacji Allegro API i przykładów.
https://allegro.pl/webapi/tutorials.php


(qbpm) #5

Nie specjalnie mi to pomogło, byłem tam, szukam czegoś gotowego.
Najprościej by było zwiększyć ilość w rss, np na wielu stronach działa trik z dopisaniem do linku rss strony numer 2, 3 itp w postaci strona.com/feed/?paged=2 , ?paged=3 itd. Dodałbym sobie takich stron tyle ile trzeba, i w czytniku rss posortował to tak jak chcę. Może ktoś wie czy tu działa jakiś analogiczny trik? bo w.w. oczywiście nie…


(qbpm) #6

Odpowiem sobie sam, a więc trik ze stronami rss działa na spis aukcji konkretnego usera:
http://allegro.pl/rss.php/user?uid=1234567&p=2
http://allegro.pl/rss.php/user?uid=1234567&p=3
http://allegro.pl/rss.php/user?uid=1234567&p=4
co mi sporo ułatwiło.
Na sposób na kategorie jeszcze nie trafiłem… :frowning: analogiczny mi nie zadziałał.