Program rozdzielający łącze internetowe

Witam,

Ostatnio mam problem z internetem. Moje łącze to 25mb/s, ale gdy ktoś pobiera pliki np. z urządzenia połączonego bezprzewodowo skacze ping na komputerze który jest połączony kablem.  Korzystam z routera Wireless Router TL-WR740N i szukam programu który  ustawi priorytet dla danego urządzenia np. Komputer 20mb/s i 5mb/s dla urządzeń mobilnych. Istnieje taki program?

Pozdrawiam.

Takie zadanie nie wykonuje program na komputerze tylko odpowiedni router, bo to on rozdziela sygnał internetu a nie komputer.

Router musi posiadać funkcję QoS a Twój router w standardowym oprogramowaniu ma tylko namiastkę tej funkcji, która słabo się sprawdza.
Widzę, że w sieci jest dostępne alternatywne (z QoS) oprogramowanie dla tego routera, jednak jego zmiana w routerze i konfiguracja wymaga większego doświadczenia.

 

PS. Nie myl jednostek, nie istnieje mb/s, jest za to Mb/s

Przerabiałem temat sam. Przez kilka lat dzieliłem łącze z rodzeństwem i kuzynami. Kupowałem kilka różnych routerów i mogę powiedzieć że żaden QoS nie wystarczy. Problemy będziesz miał. Jedyna opcja to zakup routera z opcją Bandwidth Management lub Bandwith Limit (różnie jest podpisana). Dopiero podział łącza czymś takim ustabilizuje ping i limity transferu. Routery tego typu są już dość drogie bo to raczej profesjonalny sprzęt. Można to osiągnąć programowo, ale musiał być mieć dodatkowy komputer który będzie dodatkowym routerem w sieci i będzie to robił. Jeżeli chodzi o program to są to mini dystrybucje Linuksa