Program SpeedFan oraz pytanie odnośnie wyniku

Cześć. Sprawdziłem sobie temperaturę podzespołów komputera programem SpeedFan. Moje wyniki są następujące;

14992649671146819083.png

Wszystko ładnie, pięknie z temperaturą, ale niepokoi mnie “GPU”, w którym wynik jest 63 stopni. Czy to jest normalne? Można temperaturę jakoś obniżyć?

daj screen z HWmonitor

Proszę bardzo:

http://iv.pl/images/33473646841009635537.png

Dodam, że YouTube mam cały czas włączone, a temperatura karty graficznej bez zmian.

temperatura może wydawać podwyższona ale dzieje się coś z tego powodu ? na przykład jak grasz

przeczyść budę w środku

Nic się nie dzieje na szczęście. Komputer był czyszczony przeze mnie. Wentylator działa głośniej, jeśli włączę grę. Stawiam, że to przez tą temperaturę karty graficznej? Komputer ma ok 6 lat. Nic nie było modyfikowane do teraz.

po włączeniu gry każda grafika pracuje i dostaje wyższą temperaturę podczas pracy sterownik lub oprogramowanie w celu jej schłodzenia zwiększa obroty wiatraków, to jak najbardziej normalne

jeśli te 65 stopni jest tylko przy włączonym pulpicie to będzie ona wyższa od normalnej dla tej karty ale puki nic z obrazem się nie dzieje lub z działaniem komputera podczas grania to bym się tym nie przejmował

Jeśli przeglądam tylko siec, zauważyłem, że temperatura karty wynosi 54 stopni. Skoro piszesz, że to jednak jest normalne z kartą - to przyznaje rację.

maksymalna temperatura podawana przez producenta dla tej karty to 105 stopni Celsjusza i do te wartość rdzeń nie ucierpi, przy mniejszej wartości powiedzmy 90 stopni, ale to już wartość teoretyczna, możesz mieć artefakty i błędy w działaniu karty, producent nie podaje wartości minimalnych czyli puki nic się z obrazem nie dzieje to jest ok

No to jestem spokojniejszy już. Pograć lubię w gry, które wymagają jednak. Rzadko się zdarza, że temperatura karty przekroczy 95 stopni.