Program spowalniający podwójne kliknięcie myszą

Witam,

Mam problem z myszą - czasami, pomimo wykonania pojedynczego kliknięcia, robią się mimowolnie dwa (jest to pewnie kwestia styków). Potrzebuję programu, który pozwoli mi ustawić minimalny odstęp czasowy pomiędzy kliknięciami składającymi się na podwójne kliknięcie. Windows nie oferuje takiej opcji, drivery mojej myszy także.

Wie ktoś, czy istnieje taki program?

Pozdrawiam.

panel sterowania>>mysz>>przyciski>>szybkość dwukrotnego kliknięcia

Skoro jest to kwestia styków, to proponuje zakup nowej myszy. Ewentualnie jeżeli jest jakas dobra droga myszka, to wymiana mikroswitcha.

Rozwiązanie programowe bedzie tylko chwilowe, a problem z czasem bedzie sie tylko pogłębiał.

Le_mar,

czytaj ze zrozumieniem co napisałem.

Chodzi o to, ze windows / driver nie ma ustawionego minimalnego, nazwijmy to “interwału” przy otrzymywaniu sygnału od myszy i podwójne kliknięcie z opóźnieniem, przykładowo 1ms (spowodowane właśnie brakiem styku w danej chwili trzymania klawisza), traktuje jako naturalne, wywołane przez użytkownika. Mnie chodzi o to, by ustawić blokadę czasową otrzymywanego przez driver sygnału na, powiedzmy, min. 100ms.

Niestety z tą myszą nie jest tak prosto, bo jest to Habu (~200zł), którą to dostałem w prezencie (bez paragonu) :stuck_out_tongue:

Orientujesz się jak/gdzie/za ile mogę dokonać wspomnianej przez Ciebie wymiany?

Każdy w miarę sprawny elektronik potrafiący trzymać lutownicę w ręku może tego dokonać, a micro switche są praktycznie w każdym sklepie z częściami RTV.

Przełacznik kosztuje grosze:

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/produ … page%253D3

A elektronikowi postawisz dobre piwko i powinno styknąć :slight_smile: