Program/system do odbioru maili z informacja kto przeczytał

Cześć, szukam nie wiem jak to własciwie się nazywa, programu lub systemu do obsługi pewnej funkcjonalności. Na adres mailowy wysyłane są z kilkunasty firm dokumenty PDF, jest to procesowane przez kilka osób. Chciałbym mieć właśnie jakiś system czy Mailer webowy, instalowany na serwerze tak jakby z kontami użytkowników. Chodzi o to, żeby “odklikało” informacje kto przeczytał dany plik i go prze procesował. Jakieś sugestie czego mogę użyć?

Mail sam w sobie nie daje takiej funkcjonalności. Możesz mieć jakieś systemy zarządzania dokumentacją (NIE SĄ TANIE!), które coś takiego zrobią na poziomie firmy (czyli w wypadku firm zewnętrznych, korzystających ze swoich rozwiązań działać nie będzie). No i wtedy nie opiera się to na mailu sensus stricto.

Ja mam różne pliki na mediafire i tam widzę co i ile razy pobrano.

I obowiązkiem będzie pobieranie pliku z url, bo obrazki może ktoś blokować i tracking się wtedy pewnie wywali…

A jak chcesz zweryfikować “przeczytanie” treści? Technicznie można sprawdzić, czy treść wyświetlono. Przeczytanie to już wyższa szkoła jazdy. Trzeba by egzaminować usera z tego co zrozumiał :stuck_out_tongue_winking_eye: