Program szukający


(Czaro) #1

Nie wiem, czy istnieje takie coś, ale warto spytać.

Od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem. Wywala mi różne pliki, najczęściej są to blue screeny. Najlepsze blue screeny są takie, które wskazują na uszkodzenie pliku systemowego(w folderze WINDOWS), gdyż mogę to naprawić dzięki konsoli odzyskiwania. Ale najgorsze jest to jak jest to driver, gdyż czasami ciężko dojść do tego, jaki program używa danego uszkodzonego pliku.

Czy jest może jakiś program, który potrafi znaleźć dzięki takiemu uszkodzonemu plikowi program za to odpowiadający? Np. wysypał mi się plik nv4_disp.dll i nie wiem, jaki program/sterownik/oprogramowanie odpowiada za ten plik.

Taki program mógłby przeszukać, np. panel sterowania, gdzie widnieją programy zainstalowane i sprawdzić do jakiego pasuje ten uszkodzony plik.

Ten przykład z plikiem nv4_disp.dll jest nie poprawny, gdyż można to zobaczyć w menedżerze urządzeń, ale to tylko przykład.

Czy istnieje taki program?


(E4rd8hndlcwcsg20luq1) #2

Wypróbuj Who Crashed jak masz restarty i BSODy , podpowiada co je powoduje.

http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 ... warii.html

http://programyzadarmo.net.pl/2011/07/07/whocrashed/

http://www.resplendence.com/whocrashed


(Czaro) #3

Dzięki, wypróbuje to.


(Agatonster) #4

Czaro ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.