Program tłumacz wyszukiwarkowo/PDF-owy/tekstowy

Potrzebuje dobrego tłumacza do wyszukiwarki, jak i również do plików PDF i normalnych tekstów.

Jak by był program łączący tłumaczenie wyszukiwarki i plików wymienionych po wyżej, to super :slight_smile:

Ale jeśli takiego niema to dawajcie kilka tłumaczy oddzielnie.

Jest sporo fajnych dodatków tłumaczących do przeglądarek (nie wiem o co chodzi z wyszukiwarką, mam nadzieję, że chodziło Ci jednak o tłumaczenie www w przeglądarce, bo nie wiem jak można tłumaczyć wyszukiwarkę). W Firefox używam Quick Translatora, jest bardzo wygodny, zwykle używam go do tłumaczenia zaznaczonych fragmentów tekstu. W Google Chrome podobnie działa Im Translator (na ff zresztą też dostępny). Dodatkowo mam też dwie skryptozakładki: jedną od Google, drugą od Microsoftu. Używam ich do tłumaczenia całych stron, jak jedna sobie nie radzi, to klikam w drugą. Do tłumaczenia plików PDF sama kiedyś szukałam darmowego programu ale nic nie znalazłam (a raczej znalazłam jeden, tyle że w wersji darmowej tłumaczył tylko jedną czy dwie strony). Za to wykombinowałam, że można taki plik przekonwertować do HTML, otworzyć w przeglądarce i wtedy przetłumaczyć jak każdą inną stronę www. Do konwersji użyłam darmowego konwertera online, bardzo dobrze sobie poradził zachowując oryginalne formatowanie i obrazki. Jeśli natomiast nie zależy Ci na obrazkach, to wystarczy skopiować tekst i wkleić do dowolnego translatora online.

Z tego co się orientuję większość programów tłumaczących do zainstalowania na komputerze i tak wymaga skopiowania i wklejenia tekstu, a to samo można zrobić za pomocą darmowego tłumacza google czy jakiegokolwiek innego online. Jeśli jest jakiś program, który otwiera i tłumaczy większość popularnych formatów dokumentów (PDF, DOC itp.), to najprawdopodobniej będzie on płatny.

Dzięki właśnie oto mi chodziło ^^