Program tłumaczący


(Hackvalkyr1) #1

Witam

Poszukuję programu, do którego można wkleić tekst w języku obcym (jak na razie interesuje mnie niemiecki, ale angielskim też nie pogardzę) i program ten przetłumaczy wszystkie słowa pojedynczo tak jak w słowniku. Najlepiej jakby to miało taką formę, że jest możliwość czytania w języku obcym, a gdy najedzie się na dane słówko myszką, to od razu wyświetla się ramka z tłumaczeniem. Najlepiej jak w słowniku, czyli pokazuje kilka możliwych tłumaczeń, pokazuje czy to rzeczownik, czasownik itd. ale to nie jest konieczne.

Pozdrawiam


(scripter1) #2

Jeśli chodzi o program to kiedyś używałem English Translatora, jest też chyba Deutsch Translator.

Możesz też korzystać z http://translate.google.com/

Tylko pamiętaj że nie da się zrobić bezbłędnego tłumaczenia takimi translatorami, wspomniany już English Translator przetłumaczył mi kiedyś “Droga Ciociu” na “Way Aunt” (co prawda była to stara wersja ale to tylko przykład).


(Hackvalkyr1) #3

Nie chodzi mi o translator. Przeczytaj mój post jeszcze raz. Chodzi mi o program, dzięki któremu będę się mógł uczyć języka. Znam dobrze podstawy niemieckiego, ale teraz chcę się uczyć w ten sposób, że czytam tekst, a jak nie zrozumiem jakiegoś słowa to najeżdżam na nie myszką i pokazuje mi się tłumaczenie.


(Chillout) #4

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … src=search


(Hackvalkyr1) #5

Kurde, zapomniałem o tym temacie, aż znowu mnie wzięła chęć i potrzeba nauki języka. Ten pogram, który podał użytkownik wyżej nie działa, zainstalowałem, aktywowałem i nic. Nie ma jakiegoś programu, w którym by dało się odtworzyć/wkleić tekst i żeby mi przetłumaczyło wszystkie słówka sposobem jaki opisałem w powyższych postach? Albo jakiś dodatek do Adobe Readera, czy coś w tym stylu.

Chodzi mi o sposób jaki wykorzystał autor tego bloga: http://www.linguatrek.com/ . Tylko, że on napisał specjalny tekst, a potem go przetłumaczył. A mi chodzi o program, który tłumaczy sam dowolny tekst.

Czy taki program istnieje?

Pozdrawiam