Program typu Screenrecorder za darmo?

(The Tick) #1

Czy jest dostępny jakiś darmowy program do zgrywania ekranu pod MacOS X bez limitów czasowych - bo na AppStore tylko takie spotkałem. Są one bardzo małe, więc zapewne wykorzystują to co jest już w systemie - jak to się robi bez zew. programów?

(eranet) #2

to czyli co? instaluje z AppStore czy jak system "pobiera" screena?

Aby zgrać sobie filmik z tego co robimy na ekranie wystarczy odpalić QuickTime Player i z menu Plik -> wybrać Nowe nagranie z ekranu. Plik zapisany jest w .mov, ale bez problemu można potem przekonwertować na np. .mp4, do tego doskonale nadaje się darmowy Adapter.

(The Tick) #4

Dzięki Wielkie krisp.

Ale jak mniemam nie da rady nagrywać dany fragment ekranu/okno itp. trzeba później obrabiać nagranie innym programem?

No niestety, zgra tylko cały ekran. Aby bawić się fragmentami ekranu trzeba użyć czegoś innego. Jest chyba ScreeFlow ale kosztuje 99 USD albo EUR w każdym razie dość sporo. Możesz przetestować triala. 

(StarterX4) #6

Poszukaj w Finderze i sprawdź czy w programie "Grab" jest taka opcja https://en.wikipedia.org/wiki/Grab_(software).

Grab służy do wykonywania zrzutów ekranu i zapisu do pliku graficznego. 

(macminik) #8

Jeśli się nie mylę, to od OS X 10.8 można już nagrywać wybrany fragment ekranu przy pomocy QuickTime

Masz rację, można zaznaczyć obszar ekranu który nas interesuje i nagrać to co dziej się w oknie. Przed rozpoczęciem nagrania jest stosowny komunikat mówiący o możliwym zaznaczeniu części ekranu.

(The Tick) #10

A jak zrobić aby takie nagrywanie uruchomiło się same na włączonym komputerze podczas mojej nieobecności o danej godzinie (i wyłączyło również o podanej).

W starszym OS X miałem tam bodajże plik crontab-a i mogłem sobie dopisać, w moim 10.6.8 niestety tego już nie ma i tylko poprzez Apple script?

Jakby ktoś był tak uprzejmy i podał mi taki skrypt.

Podczas wybrania ww opcji obraz nagrywa się bez dźwięku  :?

(Szakul) #11

Możesz użyć programu Automator.app