Program umożliwiający oglądanie filmów flv od tyłu

Witam!

Wiem, że temat odtwarzania filmów od tyłu (od końca) był już kilkukrotnie poruszany, lecz z tego co zauważyłem nigdy nie dawał jasnej dopowiedzi jak to zrobić by było dobrze i jeszcze działało. Poszukuję zatem taki program, jeśli istnieje, by bez potrzeby jakiejkolwiek konwersji między formatami móc odtworzyć plik flv (film z YouTube) od końca do początku, nie musi być przy tym dźwięku, bardziej zależy mi na obrazie. Czy taki program w ogóle istnieje a jeśli tak to jak brzmi jego nazwa?

Pozdrawiam!

AviSynth, FFDShow oraz FLV Splitter i przykładowy skrypt:

DirectShowSource("d:\nazwa_pliku").Reverse()

ewentualnie

DirectShowSource("d:\nazwa_pliku",fps=25.00,convertfps=true).Reverse()

Skrypt piszemy np. w Notatniku i zapisujemy z rozszerzeniem *.avs.

(“d:\nazwa_pliku”) :arrow: tu podajemy pełną ścieżkę dostępu do pliku wraz z jego rozszerzeniem i koniecznie w " "

Skrypt powinien dać się otworzyć np. w WMP :smiley:

Zadziała gdy masz FFDshow + FLVSplitter + oczywiście AviSynth (pliczek FLVSplitter.ax umieszczasz w C:\WINDOWS\system32 i rejestrujesz: Start —> Uruchom —> wpisujesz: regsvr32 FLVSplitter.ax —> OK)

Konfiguracja FFDShow: VFW configuration —> Decoder —> FLV1 musisz ustawić na libavcodec —> Zastosuj —> OK.

AviSynth wystarczy zainstalować.

P.S. Po instalacji AviSynth może być wymagany restart Windows. Najlepiej to zrobić zawczasu :smiley:

FFDshow jest chyba częścią kodeków K-Lite więc gdy z nich korzystasz to nie trzeba go instalować tylko skonfigurować. Jednak gdy używasz innych paczek kodeków mogą wystąpić konflikty po instalacji FFDshow.

Powodzenia !!

Dziękuję grand za tak dokładne wytłumaczenie mi wszystkiego co i jak zrobić, działa ale niestety bez dwóch rdzeni chyba nie za wiele będę w stanie zdziałać bo zamiast filmu zrobił się pokaz slajdów :confused: Hmm, a nie ma jakiegoś takiego programu, któryby zapisywał plik flv od końca, tak żeby procesor się nie męczył z odwracaniem tylko odtwarzał jak normalny film?