Program umożliwiający oglądanie filmów flv od tyłu


(Slawolp) #1

Witam!

Wiem, że temat odtwarzania filmów od tyłu (od końca) był już kilkukrotnie poruszany, lecz z tego co zauważyłem nigdy nie dawał jasnej dopowiedzi jak to zrobić by było dobrze i jeszcze działało. Poszukuję zatem taki program, jeśli istnieje, by bez potrzeby jakiejkolwiek konwersji między formatami móc odtworzyć plik flv (film z YouTube) od końca do początku, nie musi być przy tym dźwięku, bardziej zależy mi na obrazie. Czy taki program w ogóle istnieje a jeśli tak to jak brzmi jego nazwa?

Pozdrawiam!


(grand) #2

AviSynth, FFDShow oraz FLV Splitter i przykładowy skrypt:

DirectShowSource("d:\nazwa_pliku").Reverse()

ewentualnie

DirectShowSource("d:\nazwa_pliku",fps=25.00,convertfps=true).Reverse()

Skrypt piszemy np. w Notatniku i zapisujemy z rozszerzeniem *.avs.

("d:\nazwa_pliku") :arrow: tu podajemy pełną ścieżkę dostępu do pliku wraz z jego rozszerzeniem i koniecznie w " "

Skrypt powinien dać się otworzyć np. w WMP :smiley:

Zadziała gdy masz FFDshow + FLVSplitter + oczywiście AviSynth (pliczek FLVSplitter.ax umieszczasz w C:\WINDOWS\system32 i rejestrujesz: Start ---> Uruchom ---> wpisujesz: regsvr32 FLVSplitter.ax ---> OK)

Konfiguracja FFDShow: VFW configuration ---> Decoder ---> FLV1 musisz ustawić na libavcodec ---> Zastosuj ---> OK.

AviSynth wystarczy zainstalować.

P.S. Po instalacji AviSynth może być wymagany restart Windows. Najlepiej to zrobić zawczasu :smiley:

FFDshow jest chyba częścią kodeków K-Lite więc gdy z nich korzystasz to nie trzeba go instalować tylko skonfigurować. Jednak gdy używasz innych paczek kodeków mogą wystąpić konflikty po instalacji FFDshow.

Powodzenia !!


(Slawolp) #3

Dziękuję grand za tak dokładne wytłumaczenie mi wszystkiego co i jak zrobić, działa ale niestety bez dwóch rdzeni chyba nie za wiele będę w stanie zdziałać bo zamiast filmu zrobił się pokaz slajdów :confused: Hmm, a nie ma jakiegoś takiego programu, któryby zapisywał plik flv od końca, tak żeby procesor się nie męczył z odwracaniem tylko odtwarzał jak normalny film?