Program w Visual Basic


(jesik95) #1

Cześć.

Chciałbym napisać program, który działałby w taki sposób, że po naciśnięciu przycisku np. START losowałby z 200 pytań 60 na które trzeba odpowiedzieć wybierając a) b) c) d) lub e) oraz załączałby się także timer na 30min, po których upływie uniemożliwiałby dalsze odpowiadanie i przechodził do ostatniego okna do którego można byłoby również przejść po odpowiedzeniu na wszystkie pytania, w którym pokazane byłyby w procentach i liczbach ilość odpowiedzi prawidłowych i fałszywych.

Słyszałem, że coś takiego można prosto napisać w Visual Basic, ale nie wiem czy to prawda. Jeśli tak to prosiłbym o wyjaśnienie w jaki sposób to zrobić i jakiego programu użyć.

Proszę o odpowiedź!


(nnick) #2

Zadając to pytanie przyznajesz się że programować nie umiesz, zatem napisanie czegoś takiego nawet w tak “prostym” języku jak VB (ten kto wymyślił że język z taką semantyką nadaje się do użycia w XXI wieku jest chyba szaleńcem albo sadystą) nie będzie wcale takie proste. Oczywiście niby to się ogranicza do przeciągnięcia kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu kontrolek na formularz okna, ale również trzeba ciut kodu napisać - chociażby jakiś sensowny sposób przechowywania, wczytywania pytań i generowania z nich formularzy (no bo nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi 200 UserControl z pytaniami…), sprawdzanie odpowiedzi, timer itp.

Reasumując: zacznij lepiej od Hello World, a potem powoli powoli w górę aż do czegoś w ten deseń. Zajmie Ci to co najmniej rok, może więcej.


#3

jesik95 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Mmow) #4

Rok to może przesada, ale jeżeli nie programujesz, a chciałbyś, to użyj C#, w ostateczności VB.NET. Oba (zwłaszcza C#) są prostsze i efektywniejsze niż VB. Poza tym, zdobycie narzędzi do VB może nie być takie proste, MS już dawno go nie wspiera.