Program Word nie może otworzyć dokumentu

Witam

Czy da się ten błąd jakoś naprawić?

mlblad.png

Ten komunikat może się pojawić, jeżeli plik został zapisany z określonymi uprawnieniami. Uprawnienia, znane również jako prawa, mogą być stosowane do pliku, folderu lub prawie wszystkich zasobów dostępnych w sieci (drukarek, udziałów, plików, baz danych, witryn sieci Web itd.). Jeżeli użytkownik nie ma wymaganych uprawnień, to podczas próby otwarcia przez niego zasobu wymagającego określonych uprawnień użytkownika zostanie wyświetlony ten komunikat.

Uprawnienia można ustawiać dla indywidualnych użytkowników, grup użytkowników lub dla określonego komputera. Zazwyczaj ten komunikat pojawia się w przypadku korzystania z sieci, w której administratorzy zastosowali uprawnienia dla określonych użytkowników i grup, lub w której dostęp do zasobów lokalnych na komputerze określonego użytkownika został zablokowany z powodu lokalnych uprawnień ustawionych przez tego użytkownika. Jeżeli nie możesz otworzyć zasobu na serwerze plików lub na innym komputerze w sieci, najprawdopodobniej musisz sprawdzić ustawienia swojego konta użytkownika w celu określenia, czy masz uprawnienia niezbędne do uzyskania dostępu do zasobu. Jeżeli nie wiesz, czy masz niezbędne uprawnienia, skontaktuj się z administratorem sieci lub właścicielem komputera zawierającego udostępnione zasoby.

Zazwyczaj ten komunikat nie pojawia się w przypadku używania dysku sformatowanego w systemie plików FAT lub FAT32. Komunikat ten mogą natomiast wymusić dyski sformatowane w systemie NTFS, HPFS lub innym systemie umożliwiającym stosowanie uprawnień.

Niekiedy komputer, który udziela użytkownikom dostępu do sieci, może utracić informacje stosowane do uwierzytelniania określonego użytkownika. W takim przypadku jedyna opcja dostępna dla użytkownika to wyłączenie komputera na 30 sekund i ponowne uruchomienie go (należy wyłączyć komputer, aby wyczyścić informacje przechowywane na karcie sieciowej). Ponowne uruchomienie może spowodować zresetowanie informacji o uwierzytelnianiu, za pomocą których użytkownikowi udzielany jest dostęp do sieci. Jeżeli ta metoda nie przyniesie powodzenia, należy skontaktować się z administratorem sieci w celu zresetowania konta.

Prawdopodobnie plik, który próbujesz otworzyć, jest ograniczony przez usługę Zarządzanie prawami do informacji (IRM). Program IRM jest alternatywną formą ograniczania dostępu do pliku, która umożliwia autorom pliku ograniczenie możliwości edytowania, kopiowania, drukowania zawartości lub przesyłania jej dalej. Jeżeli plik jest ograniczony i potrzebujesz dostępu do jego zawartości, musisz skontaktować się z autorem lub właścicielem pliku, aby poprosić o dodanie Twojego identyfikatora do listy użytkowników, którzy mają zezwolenie na dostęp do pliku.

Nie jestem pewien ale najprawdopodbniej plik jest zabezpieczony więc nic na to nie poradzisz, choć mogę się mylić.

A Ty jesteś twórcą dokumentu, na swoim kompie go stworzyłeś?

  1. Ja jestem twórcą dokumentu, który utworzyłem na swoim komputerze na dysku c lub d i zaszyfrowałem go w Windows XP za pomocą standardowego szyfrowania plików w Xp, przez Właściwości / Zaawansowane / Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane i potem przeniosłem zaszyfrowany dokument word na dysk zewnętrzny.

  2. Czy jak dokument był zaszyfrowany, to czy przez to może się nie otwierać? Jeszcze dodam, że jak chciałem go odszyfrować na dysku zewnętrznym, tak samo jak zaszyfrowałem to wyskakiwał ten błąd jak na zrzucie niżej

mlblad230.png

Nie można odszyfrować niezależnie od opcji którą wybieram.

Odszyfrować możesz tylko na komputerze na którym go zaszyfrowałeś. Więc jak odszyfrujesz to na tym komputerze co został stworzony dokument to dopiero będziesz mógł to z powodzeniem przenosić na inne komputery. Niestety Windowsowski sposób szyfrowania jest dość prosty i ubogi.