Program Word nie może zapisać pliku z powodu braku praw dost

JAk chce zapisać plik worda na dysku pojawia mi się taki problem “Program Word nie może zapisać pliku z powodu braku praw dostępu do pliku” no a potem kasuje plik ?? czym to może byc spowodowane ?Pisze artykul i musze to szybko rozwiazac.

Być może wymaga to praw dostępu na serwer.

Skąd to ściągasz ?

Nie da się zastosować metody skopiuj/wklej do

stworzonego na własnym komputerze dokumentu?

BTW.

Zbędne OT zostały skasowane

Czy jesteś administratorem komputera. Jeżeli nie to możesz mieć nałożone ograniczenia na koncie. Można to sprawdzić w Panelu sterowania konta użytkowników.

mam dostep normalnie do wszystkich plików - ale w momencie zapisywania artykulu, ktory teraz pisze pojawia sie komunikat że nie mam praw dostepu i kasuje się plik

Post 2

Tak jestem adminstratorem

Post 3

zainstalowalam kasperskiego,choc mam juz nortona, to moze miec jakis wplyw?

kamili22 , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Co do antywirusa.

Czy w tym konkretnym przypadku ma to jakiś wpływ - trudno powiedzieć.

Zasada jest jednak prosta - na jednego Windowsa ma przypadać jeden i tylko jeden antywirus.

Zgadzam się z Frogiem, na jeden komputer- jeden antywirus, chyba ze chcesz byc w 100% pewny że nie masz wirusa to możesz zainstalowac pare dodatkowych i przeskanowac kompa, ale potem usuń- co do Worda zgadzam sie z Igorem musisz byc administratorem kompa, a jeśli jesteś to spróbuj poprzestawiać dane administratora, to może pomóc miałem o tym wczoraj na lekcji :smiley:

Zapytałem

Proszę dać linka do strony z interesującym Cię dokumentem

http://support.microsoft.com/kb/291178/pl

http://support.microsoft.com/kb/117703

"Rozwiązanie

Aby zapobiec występowaniu tego zachowania, należy zwiększyć ilość miejsca na dysku twardym, dodając większy dysk twardy lub korzystając z narzędzia do kompresji dysku.

Uwaga Jeżeli uruchomione jest oprogramowanie antywirusowe, należy spróbować je wyłączyć. Jeżeli zaowocuje to skorygowaniem tego zachowania, należy skontaktować się z producentem używanego oprogramowania antywirusowego w celu uzyskania informacji dotyczących aktualizacji lub metod obejścia tego problemu. "

U mnie dopiero to pomogło, wyłączenie AV. Ja co się nagrzebałem, skany dysku cuda wianki, a starczyło wyłączyć Kasperskyego…

W sumie Pani z biura :wink: której to naprawiałem naprowadziła mnie ze to sie stało po “ostatniej naprawie internetu”, coś tam było nie tak, winsocki posypane i wiry, wówczas też posadziłem demo Kaspra.

BTW MS Word wersja 2002 w pakiecie Small Business zdaje się.