Program Xfire a rzeczywista prędkość neta

Zauważyłem dość ciekawą lukę u mojego dostawcy internetowego - tzn praktycznie jestem w stanie wyciągnąć dwukrotność mojej maksymalnej prędkości neta. Postaram się obrazowo przedstawić sytuację. W momencie gdy ściągam jakikolwiek plik z www, czy to przez p2p i leci z maksymalną prędkością mogę jednocześnie ściągać/wysyłać pliki przez xfire “ponad normę” - czyli transfer nie dzieli się między obie aplikacje a leci “osobno”. W praktyce zamiast wyciągać 1Mb leci mi 2Mb. A teraz pytanie. Jest możliwe by z tego “osobnego pasma” korzystaly inne programy? Np osobny na p2p i www.

Jeśli nie to uprzejmię doniosę swojemu dostawcy :stuck_out_tongue:

to nie żadna luka, wejdz na stronę www.dsl.cz i sprawdz jaką masz prędkość… może zwiekszyli Ci transfer i temu masz takie wrażenie, a w programie w którym ściągasz masz ograniczenie. Ale nie da się tak jak Ty mowisz że masz net 1mb i ściągasz z szybkościa 2mb.

Takie programy lubią fałszować ;p Zedrzyj DuMeter czy NetLimiter i tam będzie faktycznie jak chodzi.

A nawet jakby istniała to jakby ktoś pomógł, wpadłby mod/admin i ostrzeżenia za PKT w regulaminie tego forum, a dokładniej za złamanie 1.2e który brzmi.

Ja niestety za takie coś dostałem(ten sam podpunkt :D)

No nie osłabiajcie mnie :smiley: wiem co piszę! Net meter i NetLimiter pokazują mi, że obie aplikacje ściągają z taką samą prędkością co w sumie daje mi 2x max prędkość łącza. Czytać i nie robić ze mnie głupka :shock:

Nikt tam z Ciebie głupka nie robi ;p Sam nie napisałeś, że sprawdzałeś za pomocą NetLimiter czy NetMeter.

Co do pomocy nie znam rozwiązania i raczej nawet jakbym znał to bym nie podał(powód:mój post wyżej).

Rozmawiałem z adminem mojej sieci :stuck_out_tongue: sprawa rozwiązana. Najpierw uznał, że to nie możliwe a chwilę poźniej - że to całkiem normalne. :lol: