Program z długim ustawianiem programów w komputerze

Witam, mam problem z drukarka HP C4590 Otóż kiedy nie mam zainstalowanego do niej oprogramowania z płyty dołączonej do zestawu wszystko jest ok a problem zaczyna sie wtedy kiedy je zainstaluje, system uruchamia sie normalnie do momentu pojawienia sie pulpitu, chce np. uruchomić jakiś program i muszę czekać około 3 minut żeby sie włączył wtedy właśnie pojawia sie dymek ze “Twój komputer” jest zagrożony bo nie ma programu antywirusowego a jest (avast).

Żeby dobrze to zrozumieć to może tak: uruchamia sie ten system, pojawia sie pulpit i jak otworze Menedżer zadań Windows to Nazwa użytkownika procesu pojawia sie właśnie po około 3 minutach a powinna od razu czyli coś jakby spowalnia system i ładowanie sie wszystkich danych.

program ten jest aktualny włącznie z bazą?

Zerknij do menedżera zadań, który proces ma największe zużycie CPU (oprócz tego otwieranego).

To tylko w połowie prawda. JA bym spróbował na szybko by ominąć nie naprawić problem wyłączyć w autostarcie program od drukarki. Poprzez Start>uruchom…>[wpisz] msconfig>[zakładka]Uruchamianie>[odhaczyć program powiązany z tą drukarką]

Dalsze postępowanie. Sprawdzić log zdzierżeń, poprzez Start>uruchom…>[wpisz] eventvwr [przeglądnij i spisz czy są jakieś błędy (czerwone kółka z białym x)], poszukaj w google rozwiązania jeśli pojawił się błąd. Jeśli nie przyniesie to poprawy odinstalować i zainstalować ponownie oprogramowanie. Spróbować ściągnąć aktualizacje do tego oprogramowania jak i do systemu.

Dalej to tylko sprawdzanie programami Combofix i HijackThis ale to jeszcze nie moja działka :slight_smile: