Program z "equalizerem" muzycznym


(Sir Wader) #1

Poszukuję program, żeby poustawiać przysłowiowe basy. Generalnie taki bajer ma się w Winampie tyle, że w np. w filmikach na internecie dźwięk już jest standardowy.


(Reverse) #2

Equalizer znajduje się w oprogramowaniu Realteka dla kart dźwiękowych tej firmy. Jeśli masz kartę Realtek - ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta. Po ich zainstalowaniu w Panelu Sterowania pojawi się skrót do tego programu. Niestety nie wiem czy istnieją programy dla innych kart dźwiękowych i uniwersalne. :frowning:


(kamil_w) #3

Nie, żebym się czepiał...

...ale gdzie tu jakaś składnia? ;| Nie byłoby lepiej napisać po polsku "poszukuję programu, który umożliwi mi regulację basów"? I w jakim przysłowiu występują basy? ;|

Regulacji basu możesz dokonywać w sterownikach karty dźwiękowej, lub na głośnikach. Jeśli twoja karta lub głośniki nie umożliwiają ci takiej regulacji to nic z tym nie zrobisz.


(luger) #4

AC3 Filter ma equalizer i jeszcze więcej. Po zainstalowaniu powinien odtwarzać dźwięk w każdym filmie, tak jest chyba domyślnie, ale EQ musisz w nim włączyć ręcznie w konfiguracji filtra.


(Sir Wader) #5

Wiem, że to jest w sterownikach. Tyle, że na laptopie jest chyba zintegrowana karta i nie mam tych opcji.

Luger, miałem na myśli filmiki np. na youtube i mnie właśnie interesuje ustawienie EQ ręcznie. Ale dzięki.


(luger) #6

Jaką masz tą kartę w lapku?

Realtek HD Audio, czy starszy Realtek? Czy jeszcze coś innego? W sterownikach jest EQ i inne bajery.

P.S. Reverse7 już o tym pisał.


(wuuhacz) #7

Szukam tego samego do karty C-Media AC 97 (zintergrowana)

Moze mi ktoś podrzucić linka skąd pobiore?


(luger) #8

To właśnie są zintegrowane karty dźwiękowe te Realteki i każdy Realtek ma to w sterownikach, a jak to jest z C-Media to już nie wiem.


(Reverse) #9

A na Google to się ma bana?

Wystarczy wpisać "sterowniki ac 97" i już masz wszystko. Tym razem jeszcze podam Tobie linka: http://www.idg.pl/ftp/pc_13712/Realtek.AC.97.Drivers.3.98.WHQL.html


(luger) #10

Reverse7 , nie umiesz czytać?

Czy Realtek to C-Media?

Złe zapytanie do gogli.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=C-media+ac97+drivers&sourceid=navclient-ff&rlz=1B3GGGL_plPL314PL314&ie=UTF-8

albo

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&rlz=1B3GGGL_plPL314PL314&newwindow=1&q=sterowniki+c+media+ac97&revid=1563420945&ei=vk02SsmEO9Gi_Aal-JXSCg&sa=X&oi=revisions_inline&resnum=0&ct=broad-revision&cd=3


(wuuhacz) #11

Widzę spec wiekszy ode mnie jesteś :slight_smile: Sterowniki Realteka do karty C-Media...

A co do Pana który podał google z podstronami sterowników C-Media sciągałem już chyba wszystkie możliwe... Jedyne co w nich było to głośniczek na pasku zadań.... a Sound Menagera nie ma (ustawienia EQ itp.)


(luger) #12

Widocznie w sterach C-Media nie ma takowych bajerów :roll:

Za to stery prawidłowe. =D>


(kamil_w) #13

Zakładam, że chcecie EQ to PC, bo po co podkręcać basy w laptopowych pierdzikach? ;| W takim razie polecam zakup jakiegoś tańszego Creative'a i po kłopocie (tylko jeśli macie Vistę sprawdźcie, czy na dołączonej płytce są sterowniki do tego systemu).