Program zapobiegający wyłączaniu HDD

Witam.

Mam dysk na USB, który wyłącza się po kilku minutach nieużywania. Jest to wbudowane w dysk i nie ma związku z ustawieniem usypiania w Windows. Poszukuję programu, który co kilka minut wykona jakąś drobną operację, żeby podtrzymać dysk “przy życiu”. Przy normalnym użytkowaniu komputera dysk co chwila się wyłącza i ponownie musi rozpędzać, co jest męczące dla mnie i dla dysku chyba też :slight_smile:

Pozdrawiam

Dla dysku nie bo wtedy odpoczywa :lol: Poza tym oszczędzą prąd… ja bym tak zostawił

Witam,

próbowałeś zmienić ustawienia w windows’owym Panelu Sterowania? Może gdy otworzysz Panel Sterowania, potem w nim Opcje Zasilania, potem kolejno: Edytowanie Ustawień Planu Zasilania, następnie: Zmień Zaawansowane Ustawienia Zasilania, rozwiń Dysk Twardy i w opcji Wyłącz Dysk Twardy po: wystarczy zaznaczyć “Nigdy” (opisuję jak jest w Windows 7, w Viście najprawdopodobniej jest dosłownie identycznie; pamiętam, że właśnie Vista wprowadzała wyłączanie nieużywanych przez dłuższą chwilę dysków twardych, faktycznie strasznie to denerwuje np. przy słuchaniu długich playlist) Kilka lat temu właśnie tak to wyłączałem, mam nadzieję, że u Ciebie tez się to sprawdzi, pozdrawiam.

Dodaj do zaplanowanych zadać co 5 minutowe wywołanie skryptu BAT :wink:

echo "a" > test.txt

copy test.txt x:\

del x:\test.txt

@guziec982:

Nie napisałem wcześniej - mam XP. W opcjach zasilania jest ustawione dla dysków “Nigdy”. Jak mówiłem, to jest niezależne od systemu.

@ra-v:

No jest to jakieś rozwiązanie :smiley:

Lepsze to niż nic. Spróbuję.

Dzięki wszystkim. A gdyby był jakiś “profesjonalny” programik to chętnie się dowiem.

Dodane 29.12.2012 (So) 21:43

Gdyby ktoś jeszcze trafił na ten wątek, to znalazłem taki programik. Nazywa się NoSleepHD i robi dokładnie to co chciałem.

http://nosleephd.codeplex.com/

Polecam.