Program zbezpieczajacy przez skasowaniem pliku

mam xpeka prof.

uzywam kilku progrmaow do tworzneia wirtulanych zaszyfrowanych dyskow. (true crypt, diskPrivateLight itp.) kazdy z nich tworzy wirtualne dyki gdzie mozna pod haslem trzymac pliki. aby podlaczyc takie dysk trzeba wskazac pliczek tworzony przez wlasnie taki program. jak sie neizna hasla to wejscie do takiego dysku nie jest mozliwe. ale osoba ktora nie zna hasla moze bez problemu taki plicze wykasowac a tym samym nici po zabezpieczeniach bo caly dysk szlag trafi (sorki). czy nie mozna zabezpiczyc takiego (innych takze) plikow przed skasowaniem. dodam ze nei chodzi mi o zbaezpieczena typu inne profile itp. z kmpa kozysta kilka osob ale na jednym prfilu i tak ma zostac. pomozcie

dzieki

Wklej obraz dysku do jakiegoś folderu, i w forumowej szukajce wpisz hasła na foldery - i zaznacz szukaj wszystkich słów .

Otrzymasz troszkę wyników.

Np. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … folder%F3w

Jednak jeśli chcesz metodą bezprogramową zabezpieczyć, to nie masz innego wyjścia jak zrobić dla innych user’ów twojego kompa nowego użytkownika lub włączyć konto gościa.

Następnie na twoim koncie administracyjnym wchodzisz sobie np. w mój komputer -> narzędzia -> opcje folderów -> widok -> i odznaczasz "użyj prostego udostępniania plików (zalecane).

Po tej operacji wchodząc prawym przyciskiem myszy na jakiś folder dajesz udostępnianie i zabezpieczenia -> zabezpieczenia -> dodaj -> wpisujesz “gość” -> ok -> i dajesz to co zaznaczyłem na screenie:

t37vk16z8uf5ic8z.jpg

Dajesz OK - wychodzisz z tego - i z konta gość jak ktoś spróbuje wejść w ten folder, to wyświetli się komunikat błędu “Brak dostępnu” - i nie ma szans nawet przejrzeć pliku, nie mówiąc już o skasowaniu :slight_smile:

Ja osobiście takiej metody używam, ponieważ podczas mojej nieobecności domownicy także korzystają z komputera :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 29.01.2006 (Nie) 12:15

zapomniałem dodać, że wymieniony przezemnie sposób działa wyłącznie na systemie plików NTFS :slight_smile:

Ja bym nie był taki dowciapny.

Za następne OTy w działach technicznych zarobisz pamiątkę pod nickiem 8)