Programik do SysTrayu uruchamiajacy pięć innych

Szukam jakiegoś malego programu do Tray’a który pozwalałby mi jednym kliknięciem uruchamiać np. pięć innych, i jedym kliknięciem je zamykać.

Np. chodzimi o takie programy jak

Tlen

Skype

wtyczka do Skypa “Pamela voice mail”

Hide Outlook Express

Spamihilator

itp.

Domyślnie uruchamiają się z systemem, ale jak odpalam np. jakąś gierke to chce przyoszczędziś na pamieci, a sam tlen z pluginami zżera przeszło 20 Mb. A za każdym razem klikac po pięc razy to też uciążliwe.

Jeśli ktoś zna taki programik lub inne rozwiązanie to prosze o namiary.

wejdź w start-uruchom wpisz msconfig >> zakładka uruchamianie i tam tylko odznacz :slight_smile:

może tym

Mam ten programik, ale mnie nie rozumiecie, nie oto mi chodzi.

i tak ma być. Chodzi o to żebym mógł jedym kliknięciem otwierać i zamykać pięć programów w dowolnym momencie pracy na kompie.

Hmm chyba nie ma takiego programu ale nie wiem czy nie mozna zrobic jakiegos skrotu ktory by uruchamial kilka aplikacji na raz :frowning:

Pozdrawiam,

Ale to nie rozwiąże dokońca mojego roblemu, bo później tym skrótem nie zamknę pięciu aplikacji naraz.

Mam znajomego programiste, chyba mu podsune ten pomysł.

Witam,

Poczytaj to:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti … 09005.html

Nie jest to program, ale spełnia swoją rolę.

Wielkie dzięki, dokładnie o taką zasadę działania mi chodziło.

Chociarz lepiej by to wygładło w postaci drobnego programiku konfiguralnego, to jednak to rozwiązanie spełnia zadanie w 100%, a ma też ten plus, że nie zabiera zasobów systemowych.

Ja musiałem jednak troche to przerobić, bo kod podany w artykule nie chciał mi działać, musiałem dodać do “taskkill” wymuszenie “taskkill /f” i jest ok.

Teraz wygłąda to u mnie tak"

gamemode.bat

TASKKILL /F /IM tlen.exe /IM skype.exe /IM pamela.exe /IM hideoe.exe /IM spamihilator.exe

i normalmode.bat

c:

cd c:\skroty

tlen.lnk

skype.lnk

pamela.lnk

hideoe.lnk

spamihilator.lnk

Teraz wystarczy zrobić skróty do plików, wrzucic je na pasek “Quicklunch”,

we właściwościach dodać ikony i zmienić “Uruchom” na “zminimalizowany”, wtedy niebędą wkurzać czarne okienka.

Thats ALL

Jeszcze raz dzięki maniooo