Programing

:lol: cześć

Mam zamiar się zacząć uczyć programowania w języku C# tak jak taki gościu co ma na avatrze żalowatą świnie trolla :D.

I co polecacie do tego ?

Moje typy :slight_smile:

>ASP.NET

>PHP

>JAVA

>JAVA SCRIPT

>HTML/XHTML,CSS,Java Script,

>MySQL

>INNE

Co ma C# do innych języków programowania stron internetowych?

A ASP.NET to w czym oprogramujesz? ;>

Mówiąc “do tego” miałeś na myśli “jaki drugi język/technologia której uczyłbym się”? Bo innego związku C# z tymi w ankiecie nie widzę…

Ja polecam zainteresować się Javą, jeżeli już wybierasz z wymienionych.

Jeżeli jest tak, jak mówi nr47 to ma rację, bo:

ASP.NET - framework aplikacji internetowych stworzony przez Microsoft, służący do budowania dynamicznych stron internetowych, aplikacji internetowych i XML-owych usług sieciowych. ASP.NET jest częścią platformy .NET i następcą technologii ASP.

PHP - język służące do programowania stron WWW

JavaScript - obiektowy skryptowy język programowania, stworzony przez firmę Netscape, najczęściej stosowany na stronach internetowych.

HTML/XHTML,CSS,Java Script - języki służące do programowania stron WWW

MySQL - wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych. (Web)

Java - obiektowy język programowania stworzony przez grupę roboczą pod kierunkiem Jamesa Goslinga z firmy Sun Microsystems. Java jest językiem tworzenia programów źródłowych kompilowanych do kodu bajtowego, czyli postaci wykonywanej przez maszynę wirtualną. Język cechuje się silnym typowaniem. Jego podstawowe koncepcje zostały przejęte z języka Smalltalk (maszyna wirtualna, odśmiecanie pamięci) oraz z języka C++ (duża część składni i słów kluczowych).

Javy nie należy mylić ze skryptowym językiem JavaScript, z którym wspólną ma jedynie składnię podstawowych instrukcji.

Definicje z Wikipedii

(X)HTML/CSS to nie są języki programowania.

chodzi mi co polecacie na początek z C# bo mam zamiar się zacząć tego uczyć ale nie wiem co do tego będzie dobre bo np. Java raczej nie bo to oddzielne środowisko itd.