Programista gier? warto wybrać tę drogę?

co myślicie o takiej specjalizacji? ssie? jak z pracą? czego niby tam uczą? czy nie stracę życia idąc w tym kierunku?

bardziej chciałbym zostać normalnym programistą, lubię udziwnienia, ale nie chciałbym się na tym udziwnieniu przejechać do afryki

no jak się znajdzie robote w tym fachu to tak;]

pozatym trzeba się bardzo dobrze znać na programowaniu i grafice dodatkowo;]

Programista znajdzie pracę wszędzie, najgorzej zdobyć te lata doświadczenia, ale jak już coś bez tego znajdziesz (łatwiej takie coś znaleźć niż w innej robocie) to masz spokój.

Poza tym specjalizacja o niczym nie przesądza. A programowanie przydaje się wszędzie :slight_smile:

BTW od grafiki masz grafików, ty to sobie co najwyżej możesz zrobić “kwadratowe” modele do pierwszych testów :stuck_out_tongue:

Ale w dalszym ciągu nie wiem o co ci chodzi :?:

Gdzie ta specjalizacja w jakiej szkole :?: :!: STUDIA czy ŚREDNIA :?: :?: :?:

Jak Studia to jeszcze daj ci panie boże jak Średnia to daj sobie spokój . Ogólnie lipa

Na chwilę obecną pracownicy w polsce dzielą się na trzy grupy fachowców :

30% TO FRYZJERKI 30% TO TECHNICY INFORMATYCY A POZOSTAŁE 40 % to operatorzy wózków widłowych

resztę sobie sam dopowiedz .

A swoją drogą ja też chciałbym być młody piękny i bogaty :smiley: . A puki co lata lecą młodość przeminęła a ja dorobiłem się garba . Poza tym jak dla mnie nie masz bladego pojęcia na co się porywasz .

Pewnego pięknego dnia po latach ( powiedzmy nauki ) obudzisz się z ręką w nocniku i pustką w głowie i powiesz sobie CO JA TUTAJ K… robię

ale będzie już za późno bo przepierdzielisz swoje najlepsze lata na poszukiwaniu jakiś bzdetów .

Pamiętaj nie jest ważne co ci się podoba tylko to z czego będziesz miał HAJS

hehe;] a to dobre;]

@1

no właśnie nie wiem jak z pracą, może ktoś wie jak stoi polska branż gier lub może ktoś wie gdzie spytać kogoś, kto siedzi w tym lub zna jakiejś firmy i wie czy wolą mieć programistę gier czy programistę i grafika

ja myślę, że “programista gier” to błędna nazwa, bardziej pasowałoby “twórca/projektant/deweloper gier”, bo z tego co mi się wydaje to tam więcej fizyki i grafiki, niż czystego programowania

@3

jestem po liceum więc już dużo przegrałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

hajs, a hajs to co innego, każdy na swoją wypłatę patrzy inaczej jeden zarobi 2 tys i będzie się cieszył, że je ma, a inny będzie narzekał, bo za mało

ja jestem młody i nie chciałbym się obudzić z rękom w nocniku i żałować, że wybrałem źle, to wolałem spytać jak to jest z tym wszystkim

Na studiach na pewno tworzenia gier nie nauczą. Zresztą, jest gdzieś taka specjalność oprócz UJ?

Co do pracy - jest CD Projekt RED, są mniejsze firmy, są też takie, które robią gry na komórki, więc pracę da się znaleźć.

Projektant zajmuje się projektowaniem (co gdzie ma być zrobione), a programista programowaniem (robi to, co projektant wymyślił). Developer to angielska nazwa programisty. A wszyscy oni są twórcami.

Co to jest “czyste programowanie”? Każdy programista pracuje w jakiejś branży, którą musi poznać, żeby móc dla niej pisać programy. Wszytko jedno, czy to wojsko, biologia, księgowość czy fizyka w grach.