Programista "starszy" co to znaczy

Chciałem zapytać co to znaczy “starszy programista” jakiegoś języka? Przed chwilą oglądałem ogłoszenia w których pracodawcy oczekują 2 lat doświadczenia, to już jest starszy programista? Czego pracodawca będzie oczekiwał od takiej osoby, co może zaoferować? Gdzieś zaś widziałem przedział wynagrodzenia w przypadku PHP dla programisty 2-4tys netto, dla starszego 4-6tys

Nie. Można pracować 20 lat i nadal kiepsko znać się na swojej robocie. Starszy programista to prawdziwy ekspert z danej dziedziny. Reszta teamu ma czerpać doświadczenie od niego, a nie odwrotnie. Zna język nie tylko jako zbiór instrukcji, ale wie, co dzieje się pod maską. Można powiedzieć - lokalny autorytet.

Jeżeli szukasz roboty i nie bardzo wiesz, kim jest starszy programista, to ta posada na pewno nie jest dla ciebie :stuck_out_tongue:

Ach te idealistyczne teorie. :slight_smile: Z tego, co zauważyłem, w niektórych firmach starszymi programistami bywają ludzie, których należałoby na kurs podstaw myślenia wysłać.

No, ale ogólnie, to tak, jak napisałeś - starszy programista, to gość bardziej doświadczony od zwykłych programistów, prawie architekt.