Programów do ograniczenia poboru prądu

Jak że ostatnio jestem ciągle w domu (są wakacje:)) mam ciągle włączony komputer chodź korzystam z niego co jakiś czas.

Stan wstrzymania nie działa mi (monitor nie chce się uruchomić) więc szukam programu który jak wygaszacz ekranu po jakimś czasie ograniczy wykorzystanie podzespołów. Może sam też regulować taktowanie lub w jakikolwiek inny sposób ograniczać zużycie.

Jaki masz system?? W Viście można ustawić kiedy coś ma się wstrzymać. Hibernacja działa (Wyłącz komputer i naciśnij Shift i zamiast st. wstrzymania powinna pokazać się hibernacja).

Wejdź do: Panel sterowania/Opcje zasilania i ustaw odpowiedni profil.

fastman92 to nic nie daje od tego zależy tylko wyłączanie monitora a poza tym jest nieprzydatne dla mnie.

Przydało by mi się zmniejszanie taktowania procka bo to najbardziej zużywa energii.

Napisz jaki masz procesor i mobo??

Mam już w podpisie.

To może masz już włączone C1E I EIST. Ściągnij Everesta Ultimate i wchodzisz w zakładkę Komputer > przetaktowanie.

Zobacz czy nie zmienia się mnożnik proca jak coś robisz na kompie i jak jest w spoczynku.

Te opcje co podałem są domyślnie włączone w BIOSie.

mam obniżony mnożnik z 8 do 6 zaraz zobaczę czy pod obciążaniem się podniesie.

dobra działa obniża mnożnik. Przydało by się jednak jeszcze większe obniżenie i coś na pozostałe elementy. Po prostu ekstremalne ograniczenie :slight_smile:

Niżej się nie da. W Twojej płycie da się obniżyć tylko do 6. Dla pewności zobacz w BIOSie jaki możesz mieć.

Tak prawdę mówiąc to w rachunkach nie zauważysz tych zmian. Komp i tak bardzo mało ciągnie prądu. Kiedyś sobie wyliczałem to miesięcznie 20zł jak komp chodzi od 8 rano do 10 wieczór, a nieraz pare dni non-stop.

No właśnie nie chciałem żeby jakiś kolosalny rachunek był za prąd bo mam dwa kompy i dwa włączone tylko brat na drugim gra non stop.

Tak jak p/w.

Dodatkowo mam :

Start -> Panel sterowania -> Ekran -> Wygaszacz ekranu ,Czekaj 90 min."

Z C:\Windows\System32 zrobiłem skróty dwóch wygaszaczy tj. ssmyst oraz ssmypics - wstawiłem je do paska szybkiego uruchamiania.

Odchodzę od komputera - klikam a przy okazji słucham muzykę z radja internetowego lub z dysku. :slight_smile:

Pobór prądu możesz obliczyć :

viewtopic.php?f=6&t=253428