Programowanie, czyli "czym to sie je"

Chce zaczac przygode z programowaniem i prosze zebyscie mi pomogi w jej rozpoczeciu.

Czyli

1 Jaki jezyk jest najprostrzy i najwygodniejszy dla poczatkujacego

2 Linki z artykułami, jakies ksiazki, programy w ktore trzeba sie zaopatrzyc

Wszystko to a nawet więcej już się znajduje w tym dziale…

Ciężko mi ocenić, w mojej szkole uczyliśmy się Pascal’a, ale wg forumowiczów lepiej zacząć od C.

Jest dużo stron o początkach programowania (także jaki język wybrać), wystarczy wyszukiwarka i trochę chęci, a jeżeli Ci się nie chce, to odradzam też programowanie…

:wink:

Poczytaj tam o wadach, zaletach każdego języka. Wybierz odpowiedni, a potem to już tylko szukaj tutoriali i artykułów.

Używaj opcji szukaj. Na takich leni jak Ty zacznę nasyłać moderację…

Programowanie - ale jaki język wybrać?

Od czego zacząć robienie gry?

Czego można się na początek nauczyć?

Jaka książka do nauki C++?

nie zaierzam uzywac tego do tworzenia gier

prubowalem pascala mam troche pierdul na kompie do niego

ale okazal sie za trudny

kumpel polaca delphi a wy c++

wiec co jest prostrze???

nie wiem czy ktos sie ze mna zgodzi ale czytanie samych ksiazek o danym jezyku to jeszcze nie wszytsko.

Polecam rowniez jakies ksiazki na temat analizy i rozwiazywania algorytmow.

Wtedy dopiero mozna rozumiec problemy i skutecznie je rozwiazywac.

Jeśli Pascal jest dla Ciebie trudny, to znacząco ograniczyłeś paletę “łatwych” języków programowania.

Ja zaczynalem od pascalakladac nacisk na algorytmy i struktury danych(kolejki,stosy, etc itp) i wg mnie jezeliwyuczysz i zrozumiesz to na jednym jezyku to nauka nastepnych opiera sie 80% jedynie na skladni;)

No i? Programowanie to programowanie. Na Twoim poziomie nie ma znaczenia co zamierzasz w przyszłości robić. Choć to, co zamierzasz decyduje jaki język powinieneś wybrać. Gdybyś przeczytał tematy spod linków - wiedziałbyś o tym.

Język polski. Podszkol język polski, zabierz się za język angielski a później za jakikolwiek język programowania (najlepiej dopasowany do tego co zamierzasz programować a nie do gustów kolegów).

Znowu ktoś chce, żeby za niego myśleć.

Proszę bardzo. Dwa najprostsze języki: Brainfuck i White Space. Miłej nauki życzę!

Najprostszy jest BASIC (sama nazwa mówi) Ale nabardziej opłacalny C++ (nawet dla początkującego jak ja lub ty)

I do tego książka :

Symfonia C++ Standard Jerzego Grębosza (wydanie 2 na rok 2006)

lub

Megatutorial Od zera do gier kodera (darmowy na necie szukaj)