Programowanie dla początkującego


(Konradmb) #1

Szukam języka który jest łatwy dla początkującego. Zainteresowałem się pythonem i szukam jakiegoś dobrego kursu. Czy możecie mi polecić jakiś język lub kurs pythona z którego uczyliście się ?


(Gorgoroth) #2

A to czytałeś?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11681&Nowy+Microsoft+Small+Basic+dla+poczatkujacych

Poza tym to standardem edukacyjnym jest Pascal. Jest to dość prosty język programowania, który pozwala poznać z grubsza ten temat :slight_smile:


(Konradmb) #3

Niby ten small basic fajny ale nie lubie microsoftu. Jak pojawi się coś opensource to fajnie.


(flaszer) #4

Jak już wspomniano, Pascal albo C.


(Mrylec) #5

Pascal i C są najlepsze, ale nie najłatwiejsze :stuck_out_tongue: Chwilkę temu bawiłem się tym basic od M$ i bardzo prosty jest, a w dodatku masz plik pdf który ci pokazuje różne komendy itp. Możesz spróbować :wink: Łatwizna :wink:


(Krzkaczor) #6

Pascal ssie - składnia która się przyda tylko w delphi które też ssie...

Proponuje PHP (ofc jeżeli interesuje Cię webmastering) a potem szybki myk do c++

Z własnego doświadczenia wiem że nie opłaca się kupować jakiś super drogich książek, wystarczy taka żeby wprowadziłą Cię w podstawy danego języka (składnia itd.) a potem już tylko google, google i jeszcze raz różne fora IT :slight_smile:


(Gorgoroth) #7

Fakt, Pascal nie jest przyszłościowy, ale zrobienie programu, który obliczy średnią ocen lub pole trójkąta daje niesamowitą radość takiemu młodemu programiście :smiley:


(Konradmb) #8

A jakiś przyszłościowy ? Może jednak python ?


(W Kowaluk) #9

Nie słuchaj tych noobów i ucz się Pythona. Idealny język na początek. Po za tym skoro lubisz open source i linuksa, to Python pasuje do tego znakomicie. Na pewno odradzam na początek C i C++. Oczywiście jeśli poważnie myślisz o programowaniu to na jednym języku na pewno się nie skończy. :slight_smile:

Piszę to jako osoba, która używała calkiem sporo róznych języków. Znam dobrze: C#, Java, C, C++, Ocaml, Prolog. Oprócz tego zdarzyło się coś napisać w: VB.Net, Haskell, Python, SmallTalk, SML, Lisp, Delphi, VB, Pascal i kilku innych.

Dość dobry kurs pythona znajdziesz na oficjalnej stronie ( http://docs.python.org/tutorial/), coś po polsku jest trudniej znaleść, ale tu masz parę kursów: http://www.python.org.pl/kursy,jezyka.html .


(somekind) #10

Szkoda tylko, że polskiego nie znasz nawet dostatecznie.


(Konradmb) #11

Znalazłem fajny tutorial tu : http://wiki.mercury.lo5.bielsko.pl/inde ... 9B_Pythona

A o co chodzi z implementacją pythona w javie (jython) i pythona w pythonie (pypy) ? Po co to jest ?


(Fiołek) #12

Python to język skryptowy którego można użyć w innych językach do oprogramowania jakichś zachowań(często języki skryptowe używa się w grach, np. do programowania zachowań potworów).


(W Kowaluk) #13

Popularne języki programowania mają zazwyczaj wiele implementacji. Radze zacząć od domyślnej, najpopularniejej implementacji, czyli zwykłego Pythona (fachowo nazywa się ona CPython).