Programowanie Java START Pytania


(Maragaht) #1

Witam

Wiem że tematy były czytałem, widziałem.. Ale nie zrozumiałem...

Niech to będzie temat dla wszystkich NB.

Proszę doświadczonych o:

1- Opinie programu do pisania java - JCreator Pro

2- I o porady jak zacząć programować tzn. Nie idę na lenistwo chodzi mi tu o Program czy warto mieć po polsku czy raczej po angielsku i jaki darmowy i wygodny, proszę o poradę.

3- Skoro mamy już program trzeba ściagnąć coś takiego jak jdk 6 Jakiś patch ? w każdym bądź razie udało mi się to zdobyć ale, program również wymagał wskazanie .docs. Wiem że jest to dokumentacja na której wzoruje program tak ? Znalazłem http://oss.org.cn/ossdocs/java/se/jdk6/docs/ Ale które mam pobrać, czym się różnią jakie zastosowania.

Moim celem jest napisanie aplikacji krótkiej, z grafiką. i spakowanie ją do .jar / Program automatycznie będzie zarządzać napisaną aplikacją.

Przedstawiłem co mnie interesuje i co zamierzam robić, proszę po polecenie właśnie tych .docs bo tego zupełnie nie rozumiem lub gdzieś gdzie są opisane.


(Razi) #2

Nie za bardzo zrozumiałem w czym potrzebujesz pomocy…

W pierwszej kolejności ściągasz JDK np. stąd: http://www.oracle.com/technetwork/java/ … index.html (możesz też sięgnąć po otwarte implementacje IcedTea albo openJDK)

Potem dopiero instalujesz IDE.

Łatek żadnych nie potrzebujesz. jak już to biblioteki, ale na początku przygody z Javą wątpię byś jakichkolwiek potrzebował.

Żeby uruchomić program potrzeba tylko JRE.

Co do dokumentacji, to ja używam oficjalnej, czyli to co mi NetBeans ściągnie, albo przez przeglądarkę: http://download.oracle.com/javase/6/doc … -tree.html (zazwyczaj w googlu wpisuję nazwę klasy i pierwszy link włączam).

Przyda się też ta stronka: http://www.java2s.com/Code/Java/CatalogJava.htm