Programowanie na androidzie

Witam, chcę zakupić tablet google nexus 7, z tym że nie ma on slotu na kartę micro sd, czy będą działać aplikacje wymagające karty micro sd takie jak ipla ?

W jakim stopniu aplikacje na androida są rozwinięte pod względem programowania ?

Interesujące mnie języki to python, java, c++ - Może jakieś IDE ?

Co do języków programowania: głównie Java, masz na stronach Googla podrasowane do tego zadania Eclipse (chyba Netbeansa pod programowanie na Andka też widziałem)

Ale chodzi mi o programowanie na androidzie, a nie na androida, chociaż jedno nie musi wykluczać drugiego.

http://android.appstorm.net/roundups/developer/15-apps-for-programming-on-android/

A jak wygląda kompilacja ? To w ogóle możliwe ?

Android to dystrybucja linuxa, więc chyba powinien mieć gcc/g++, chyba że to już część gnu/linuxa.

Programy i biblioteki zazwyczaj są kompilowane za pomocą android-ndk (zawiera to chyba też gcc), sam kelner za pomocą jakiekolwiek cross-compilera ale tutaj wszystko zależy pod jaki sprzęt to robimy.

Mam Nexusa i wszystkie aplikacje działają. Symuluje on kartę SD na pamięci wewnętrznej. Szczerze polecam zakup.

Co do pozostałych:

  • Android nie jest dystrybucją linuxa, jest systemem który bazuje na kernelu linuxa ale nie zawiera narzędzi GNU.

  • Do programowania NA TABLECIE polecam aIDE.

  • Na Androidzie programuje się w Javie więc kompilacja na tablecie nie jest problemem.

  • Do aplikacji można dodawać wstawki natywne napisane np. w C/C++

  • Po zrootowaniu gcc/g++ też można zainstalować.

  • Nie kelner tylko kernel :slight_smile:

Tutaj się nie zgodzę.

Android nie jest dystrybucją gnu/linuxa, ale dystrybucją linuxa jest.

Według wikipedi:

Linux (/ˈlɪnʊks/ ?/i) – rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych o jądro Linux. - A android właśnie taki jest.

A i dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Miałem na myśli właśnie GNU/Linuxa.