Programowanie w logo

W programowaniu w logo nie mozna zrobić jakiejś lepszej(bardziej zawansowanej) grafiki po co więc to jest skoro można sobie takie obrazki w paincie zrobić??

Żebyś mógł sobie poradzić w razie co bez painta…

Pamiętam pani w podstawówce uczyła nas na Logo “podstaw programowania”. :mrgreen:

a co miała z c++ wyjechać jak Wy nie umieliście power przetłumaczyć?

Logo jest bardzo dobrą podstawą

Power przetłumaczyć ? Nie zrozumiałem tego. :stuck_out_tongue:

Racja to bardzo dobrze że się starała coś nam pokazać i zainteresować informatyką. :stuck_out_tongue:

chodziło mi o to że do programowanie potrzebna jest znajomość języka angielskiego.

No i myślisz że w podstawówce nie uczą angielskiego ? Przez 6 lat można się dużo nauczyć… :slight_smile: Zresztą na co angielski ? Kursy są po polsku , jedynie musisz wykuć poleceń itd. :?

Ojj jak bardzo sie mylisz… Polecenia na blache? przetłumacz słowo np. pętla.

Nauczysz sie owszem “me nume iz Roman” - błędy są zrobione celowo (nie nauczysz sie angielskiego technicznego w podstatówce)

Temat o logo - logo to bardzo dobry program nawet do bardzo skomplikowanych garficznych modyfikacji.

No mam trochę inne zdanie na ten temat… Nie wiem jaką podstawówkę ukończyłeś ( :smiley: ) , ale wnioskuje że nie była zbyt dobra. :stuck_out_tongue:

Nadal nie rozumiem po co Ci tłumaczenia wszystkich poleceń ? Uczysz się wyrażeń i dzięki nim programujesz… no chyba że chcesz programować w j.polskim a potem sobie tłumaczyć na angielski. :smiley:

{

   dla(int i=1;i<=5;i++)

   {

      jeśli(i==3) kontynułuj;

      cout << i << endl;

   }

}

Nie warto się uczyć tego języka. Choćby dlatego, że poza szkołą się go nie używa. C/C++, Java, Python, PHP - to są języki, które warto poznać, nie jakieś tam Logo.

Pewnie masz rację, jednak do grafiki używa się programów graficznych. Takich jak Photoshop, Corel, GIMP, Blender, 3ds :stuck_out_tongue:

ciekaw jestem jaką Ty ukończyłeś, ale pewnie byłe ewenementem na skalę krajową. Mów co chcesz, można dziecko uczyć, ale nie wyobrażam sobie by taki uczeń dajmy na to 6 klasy szkoły podstawowej zrozumiał wiele z dokumentacji dajmy na to Javy

Logo, jak ja tego nie cierpiałem :] Nie żeby było za trudne, bo w ogóle tego nie braliśmy, ale się wyłożyłem w takim jednym konkursie wojewódzkim na tym :? oczywiście nie miałem pojęcia jak się w tym programuje (a znałem wtedy dośc nieźle Pascala i podstawy C++) i w związku z tym - 0 pkt za to zadanie i w konekwencji 79 bodajże miejce - i tak nieźle, bo za Logo była 1/3 punktów, a starujących było 200 :mrgreen:

Zresztą uważam, że do nauki podstaw programowania w szkole już lepszy byłby Pascal, praktyczniejszy i ma więcej wspólnego z nowoczesnymi językami, a na tym poziomie jakaś szczególna znajomośc angielskiego nie jest potrzebna (begin, end, if - intuicyjne polecenia)