Programowanie

tjaaaaaaa jest takze duuuzo forum poswieconych tylko webmasteringowi , hardwarowi itp okej nie napieram :slight_smile:

Nie nazywajmy HTML-a programowaniem, bez przesady, użyłem tego aby pokazać z jakimi “programistycznymi” problemami się zmagamy. Dlatego tworzenie takiego działu naprawdę nie ma sensu.

Niestety musze się zgodzić z liskiem… :?

Nic to, że znajdzie się tu kilka osób zorientowanych “obiektowo” :stuck_out_tongue: w kwestii programowania,

bo …jak narazie jest stanowczo zbyt mało tematów poświęconych programowaniu na forum, by tworzyć nowy dział.

Czasem się zdarzy jakieś banalne pytanko np. z pascala,ala jak już ktoś wczesniej napisał:

Nie warto nawet wspominać o tym, że najczęściej userzy zaczynają nauke bez zapoznania się chociażby z podstawami, bez przeczytania (lub baaardzo pobierznego “przeczytania”, bez zrozumienia) jakiegokolwiek kursu… uczą się zadając coraz to nowsze pytania na forum…

Zauważyć to można właśnie w dziale webmastering… - swoją drogą, kiedyś postulowałem o utworzenie działu poświęconego programowaniu/kodowaniu, takiego połączonego webmastering+programowanie+ewentualnioe grafika, jednak chyba dobrze, że się tak nie stało… :roll:

Dla wielu bowiem programowanie to html/php/xml itd.

Kiedyś nawet spotkałem się z żadaniem dodania na maturze wyboru php jako języka programistycznego :x

Reasumująć: Chętnie bym widział więcej tematów poświęconych Programowaniu - przez duże “P”, jednak na nowy dział powiem w tej chwili NIE.

BTW

Niby jest tego wiele, ale bywają sytuacje, że na twój problem nie znajdziesz nigdzie odpowiedzi…

Co do podanego 4 programmers.net, sam serwis moim zdaniem ok i polecam go, od dawna z niego korzystałem - jest tam wiele materiałów pomocnych w nauce

…ale o tamtym forum już od jakiegoś czasu mam bardzo złe zdanie - jeżeli czegoś nie wiesz, to tam się raczej nie dowiesz! Zwyczajnie - są tam tematy preferowane i te nie… Bardzo często Normalne posty tam giną - bo piastujący tam stanowisko moderatorzy uznali, że np. podobne pytanie juz było

(często podobne pytanie znaczy, pytanie np. o ten sam komponent, dotyczące jednak zgoła innych problemów…

-I niekiedy fakt, można znaleźć podobny temat w którym brak odpowiedzi, lub odpowiedź jest tego typu: “Nie wiem, poszukaj na google…”, rzadko się zdarza by otrzymać kod.

Nie wiem, moim zdaniem lekkie przegięcie ze zmuszaniem do samodzielności… - a to potrafi bardzo skutecznie zniechęcić :frowning:

Dlatego moze forum dobrych tak mi przypadło do gustu :wink:

tematy z programowaniem czasem sie pojawiają - na tyle rzadko że nie ma sensu w/g mnie otwierac nowego działu. Jestem na Nie 8)

A czy to jest kurcze trudne zrobić dział Programowanie?? LUDZIE NIEPISZĄ BO NIEMA TAKIEGO DZIAŁU!!

w regulaminie jest jasno powiedziane!! Że trzeba pisać w forum do tego przydzielonym… jak linux to linux a nie w dziale windows pisac arty o Gaim czy KDE… Będzie dział , to znajdą się i Ci co będą pisać…

ZRÓBCIE TAKI DZIAŁ… JESTEM SKŁONNY POMAGAĆ INNYM POCZĄTKUJĄCYM I NIETYLKO PROGRAMISTOM…

taki dział się przyda… zrób admin taki dział… ew. później się go wykasuje…

Wiesz co jestem wysoce tolerancyjny, ale jak słyszę takie teksty to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera :evil:

Może tak odrobina szacunku dla gospodarzy tego miejsca :roll: :roll: :roll:

W dodatku odkopał wiekowy temat, a to wszystko w jednym poście :stuck_out_tongue:

Odkopał z tego powodu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=132308

Ale kto mu kazał w nim pisać ??

Skończ proszę OT.

Jeśli jest potrzeba, temat, którego nie ma sensu dublować, może zostać po dłuższym czasie kontynuowany w niektórych przypadkach.

Masz wątpliwości to pisz PW, nie śmieć.

Patrząc tak na dział webmastering (i tematy tam zamieszczane) to dochodzę do wniosku, że nie jest on w ogóle potrzebny …

Większość tematów to są ludzi, którym nie chce się szukać i na dodatek udają trola …

Na innych forach dotyczących tematyki tworzenia stron www na pewno inaczej coś takiego byłoby traktowane .

Już nie mówiąc o tym, co głosi regulamin na temat opisu problemu …

Dział ten wygląda jak pokarm dla w/w trola, ewidentny zsyp bezsensownych tematów ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą co to google … (tutaj już kolejny raz łamiąc stanowczo regulamin forum) .

Jeśli taki jest wizerunek tego działu, jaki sens ma powstanie nowego,

o poszerzonej tematyce ?

Nie ukrywam, że BARDZO byłby (przynajmniej dla mnie) przydatny,

ale patrząc na ogólny wygląd forum to mija się z celem .

Nie chcę “rzucać mięsem” na forum, ale jeśli będzie trzeba to od groma znajdę tematów, które nie nadają się do publikacji .

Zaawansowany użytkownik może pogodzić się z tym, że nie otrzyma odpowiedzi takiej, na jaką oczekiwał.

To niestety jest bardzo przykre.

Powiem szczerze, że dawniej ten dział o niebo lepiej miał się aniżeli aktualnie .

Co do programowania:

Jestem za, a nawet przeciw.

Pomysł zły, przecież można wejść na jakiś vortal programistyczny.

Pod warunkiem, że nie spowoduje to żadnych problemów technicznych (myślę tutaj szczególnie o przeciążeniu bazy danych forum), to jestem za stworzeniem takiego działu, jako że to forum cieszy się dużą ilością odwiedzin. Bardziej zaawansowani programiści zapewne zaczęliby je odwiedzać coraz częściej i myślę, że z upływem czasu taki dział ewoluowalby w odpowiednim kierunku.

Druga sprawa: na głowach administratorów są obecnie ważniejsze sprawy niż ta, np. nowa wersja wortalu i inne.

Myślisz że bardziej doświadczeni programiści nie mają nic innego do roboty tylko odpowiadanie co to jest satała a co zmienna itp. jak informacji w necie o tym jest na tony :arrow: :google:

Wystarczy zerknąć do działu grafika i webmastering, programowanie by wyglądało podobnie

hahah :lol:

Nie no oczywiście dla użytkowników zadających pytania takiego kalibru są zwykle tematy “przyklejone”.

Nie miałem na myśli programistów, którzy pracują dla dużych korporacji, czy nad dużymi projektami, bo oni nie mają za bardzo czasu - raczej o takich, którzy już “liznęli” troche programowania i są skorzy do pomagania innym w wolnych chwilach.

Podkreślam, że jeśli to maiłoby być okupione nawałem pracy administratorów, moderatorów i obciążeniem forum, to mijałoby się z celem - nasze forum i tak tętni życiem.

Ale tu nie o to chodzi, tylko o to że jeżeli poziom tego działu byłby podobny do:

To zakładanie go mija się z celem

Po co zakładać dział o programowaniu, skoro jak już ktoś ma jakiś problem z tym związany, to jest to problem typu: “Od czego mam zacząć?”, “Co napisać”… Mnie szlagen trafen jak to widzę… Ja zaczynałam… "Fajne… http://www.google.pl => kursy C, C++, C#, Java itd… " wszystko da się znaleźć tylko należy poszukać…

Jestem przeciwko działu programowania, jak ktoś się tym interesuje łatwo znajdzie w google potrzebne informacje, bo później wychodzą pseudo programiści… a później żerują na innych aby za nich coś zrobić… (tak jak jest w webmasterstwie… jak się wziąłeś za PHP, są publikacje i kursy… jest tego od chol##y i jeszcze trochę… ) niektóre rzeczy na grafice czy na webmasterstwie to już przesada…

Mi nikt nie pomagał kiedy zaczynałam, nikt mnie nie prowadził za rączkę, tylko siedziałam 27h na dobę i ślęczałam nad tomami “poezji” programowania i webmasteringu…

I to jest wg mnie jeden z silniejszych argumentów przemawiających za stworzeniem takiego działu :smiley:

Zdradzę, że w najbliższych dniach planujemy uruchomienie nowej kategorii programów w vortalu “Programowanie”, więc i dział na forum miałby swoją rację bytu.

Do pojawienia się kategorii Programowanie, o programowaniu można pisać w Na Luzie.