Programu do formatowania dysków

Poszukuje programu, który sformatuje dysk [dokładnie 2 partycje] tak, aby nie dało się nic odzyskać.

Darmowy Copy&Wipe http://terabyteunlimited.com/copywipe.php

Paragon Partition Manager i chyba Partition Magic

To są programy do sformatowania partycji ale nie do usuwania danych z dysku. Formatowanie nie usuwa danych. takim programem jest np.:

Eraser

Czyszczenie dysku z danych trwa wiele godzin :frowning:

Chyba kolego coś Ci się pomieszało sformatuj sobie partycję C i uruchom kompa powodzenia

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 14:22

A odzyskać dane zawsze można tylko trzeba czasu i cierpliwości.

Była taka pani poseł która usuwała dane tak jak ty proponujesz czyli przez formatowanie i potem była mocno zdziwiona, że wszstko z jej twardego dysku było odczytane. :frowning: Jeżeli usunę informacje o twoim numerze telefonu z książki telefonicznej to nie oznacza, że usunąłem twój telefon i że nie masz już numeru. Na twardym dysku jest też taka “książka telefoniczna” z adresami wszystkich plików. Podczas formatowania niszczona jest ta tablica(tablica alokacji plików) ale nie usuwane są same pliki. Windows szukając plików na dysku odwołuje się do tej tablicy i jeśli jest wyczyszczona to nie możesz odczytać plików ale to nie oznacza, że ich nie ma. Przy pomocy specjalistycznych programów można je znaleźć na dysku i odczytać :frowning: I może jeszcze jedna uwaga: Podczas tzw. usuwania pliku czyli wrzucania do kosza też pliki nie zostają usunięte fizycznie z dysku, a tylko niszczony jest adres tego pliku mówiąc prostym językiem i dlatego są programiki do odzyskiwania plików nawet po ich tzw. usunięciu.

PARAGON Disk Wiper dołączony do PC Format 4/2007

Może nie jestem specjalistą i mogę się mylić, ale ja dzięki Paragon Partition Manager 8.0 Personal sformatowałem sobie cały dysk.