Programu do konferencji audio - 20 osób

Poszukuję programu do konferencji audio na 15-20 osób. Skype obsługuje tylko 5 osobowe konferencje. Wiem, że zwiększyli ilość osób w czatach do 100, ale konferencji audio o ile wiem, to nie dotyczy.

Program koniecznie pod Windows, bo większość z tych osób nie ma Linuksa.

Zobacz sobie http://www.goteamspeak.com/ jest darmowe, pod windowsa i ograniczeniem ilości osób jest jedynie prędkość łącza serwera. Ściągasz klienta i serwer. Instalujesz je a pozostali łączą się po adresie IP.

Hm poczytam, ale może byłoby coś prostszego. Ja nie mam szybkiego netu pod serwer mam 128/512 kbps

Są serwery publiczne, na których możesz złożyć prośbę o założenie za darmo “pokoju” na serwerze na stałe, lub wejść założyć pokój, ale wtedy po twoim wyjściu pokój zostanie skasowany. Innym wyjściem jest wykupienie takiego serwera. Koszt to chyba 2 zł od osoby na miesiąc. Każda firma sprzedająca serwery do gier sprzedaje także serwery teamspeak.

A z drugiej strony TS nie obciąża bardzo łącza, dzięki czemu używany jest do komunikacji graczy po sieci. Na twoim łączu możliwe, że utrzymasz 10 osób. Zresztą zależy to też od konfiguracji.

Świetny i darmowy progos …

Używałem podczas grania w MOHAA przez neta :wink:

Zbajdziesz go tutaj :wink:

Wygląda intetresująco, tylko dziewczynom chyba będę musiał napisać polskie HOT TO instalacji i użytkowania.

Jeszcze dopytam. Wyszła beta skype 3. Tam też jest ograniczenie do 5 osób?

chyba tak nie jestem do końca pewny…

Ale w Skype 3 jest coś takiego jak Skypecontest. Taki duży czat głosowy! !!

Team Speak 2 jest świetny :slight_smile: