Programu do synchronizacji kontaktów Visty z Samsung PC St

Witam!

Poszukuję programu, dzięki któremu Samsung PC Studio będzie w stanie zauważyć kontakty książki adresowej Windowsa Vista. Słyszałem, że takowyż programik siedzi na witrynie Micro$oftu, ale nie mogę go znaleźć. Chodzi o to, żeby Samsung PC Studio widział kontakty zapisane na Viście.

Pozdrawiam.

Pobierałeś aktualne PC Studio ze strony Samsunga? Może jest tam nowsza wersja i zlikwiduje Twój problem?

Może chodzi o Microsoft ActiveSync.

Neon1992 , Tylko, że ActiveSync jest wyłącznie do telefonów opartych na Windows Mobile i Windows CE, a my nie wiemy jaki telefon ma goldimir , a przy braku tych systemów w telefonie chyba jedyną możliwością jest PC Studio.

Nie mam Win. Mobile’ a wersja najnowsza, chodzi o taki programik.

goldimir , odłącz telefon od komputera, odinstaluj dokładnie oprogramowanie np. za pomocą REVO Uninstaler, wyczyść system za pomocą CCleaner, następnie ponownie zainstaluj z odłączonym telefonem - podłączasz go dopiero po zainstalowaniu oprogramowania. Nie znam dokładnie Visty, ale jest tam chyba coś takiego jak instalowanie z uprawnieniami admina czy coś w tym stylu - możesz ewentualnie tego spróbować.

Ale to nic nie daje :frowning: Chodzi o to, że książka adresowa Visty ma taie dziwne rozszerzenia, których PC Studio nie czyta.

Dodane 16.08.2009 (N) 12:12

Ale to nic nie daje :frowning: Chodzi o to, że książka adresowa Visty ma taie dziwne rozszerzenia, których PC Studio nie czyta.

No to sprawdź czy, możesz książkę wyeksportować do formatu np. .vcf - ten format można już zaimportować za pomocą tego programu (sam to robię na XP) Z tego co widzę, to ten program ma możliwość współpracy tylko z Outlookiem z pakietu Office ani z systemowymi programami z Windowsa (z Outlook Express też nie działa)

PS. Jaki masz telefon?

Jeśli chodzi o vcf to są pojedyńcze wizytówki, a kontaktów jest z 300 :oops: Telefon to Samsung GT-B2700.

A dlaczego ja u Siebie w PCStudio mogę wyeksportować/zaimportować wszystkie za jednym razem (185 kontaktów)? Powstaje 185 pliczków i nie muszę tego robić 185 razy? (S-5230 - program do wszystkich chyba jest taki sam))

Ale masz XP… Wiesz, w XP to wychodziło, ale na Viście za nic nie daje rady. :frowning:

Do jakich jeszcze innych formatów możesz wyeksportować książkę z Visty (nie mam Visty “pod ręką” to nie sprawdzę)? PCStudio rozpoznaje klika z nich.

Plik tekstowy CSV.

Wycinek z helpu programu PCStudio:

■ Importowanie pliku CSV

  1. Kliknij polecenie Importuj w Menu u góry Książki telefonicznej.

  2. Po wyświetleniu okna Importuj kliknij opcję „Importuj plik kontaktu do folderu Książka telefoniczna”. Kliknij przycisk Dalej.

  3. Kliknij przycisk Przeglądaj, aby wybrać plik CSV, a następnie kliknij przycisk Otwórz.

  4. Zostanie dodany plik, który ma zostać zaimportowany. Gdy zostanie wyświetlony przycisk Ustawienie CSV, kliknij go.

  5. Wybierz metodę kodowania i znak rozdzielający, które mają zostać użyte, a następnie kliknij przycisk OK.

  6. Po wyświetleniu okna Mapowanie pól dopasuj odpowiednie pola w pliku, który ma zostać zaimportowany do Książki telefonicznej. Kliknij przycisk OK.

※ W przypadku plików CSV wyeksportowanych z programu New PC Studio mapowanie pól nie jest konieczne.

※ W przypadku plików CSV, które nie zostały wyeksportowane z programu New PC Studio należy wybrać z listy typ numeru telefonu obsługiwany przez program New PC Studio (np. Typ: Telefon komórkowy). Pliki, dla których typ numeru telefonu nie zostanie wybrany są zapisywane jako „Inne”.

  1. Po zakończeniu mapowania pól kliknij przycisk OK.

8 ) Rozpocznie się importowanie pliku CSV do komputera. Po zakończeniu zadania uaktywniony zostanie przycisk Zakończ.

  1. Kliknij przycisk Zakończ, aby zamknąć okno i dodać plik CSV do listy kontaktów.

※ Obsługiwane formaty plików CSV podczas importowania: *. csv

To nie mój telefon i problem, ale pomagam (w sumie to staram się pomóc :lol: ) jednej osobie. Wysłałem twoją propozycję cedar. Zobaczymy czy tak da radę :wink: Napiszę jak wynikną rezultaty.