Programu do wyświetlania informacji na pulpicie

Sory za mało precyzyjny temat ale niewiedzałem jak to nazwać.

te

Otoż pomysl jest taki iż chcielibyśmy gdzieś wyświetlać wszystkie wydażenia w firmie które się "wydarzają :slight_smile: " wszystkim podległym komórkom a jest nas sporo i w różnych pokojach.

Poszukuje więc programu który na pulpicie “np . w postaci paska jak w wiadomościach na dole pulpit, lub jakiegoś małego kwadracika który jest na wierzchu” wyświetlał by dany tekst który był by albo wprowadzany specjalnym programem albo był by skadś zczytywany (serwer , ftp lub coś) taki RSS czy coś takiego mniej więcej.

Czy ktoś zna takie programy?

Lub wie pod jakim hasłem mam szukać w googlach.

może zwykły komunikator w trybie konferencji da radę :wink:

A może Stickies http://www.dobreprogramy.pl/Stickies,Pr … 12347.html

Stickies jest programem zarządzającym i wyświetlającym na ekranie nalepki (okienka) z informacjami, które przypominają swym wyglądem żółte, samoprzylepne karteczki Post-It. Od innych programów tego typu różni się m.in. możliwością wysyłania karteczek do innego komputera poprzez sieć TCP/IP lub przez serwer poczty SMTP. Program uruchamia się automatycznie przy starcie systemu operacyjnego. Na stronie programu dostępne są różnorodne skórki do programu.

Podstawowe cechy programu

  • Czcionki i kolor nalepki mogą być definiowane przez użytkownika

  • Nalepki mogą być wysyłane do innego komputera poprzez sieć TCP/IP lub przez serwer poczty SMTP

  • Hierarchiczna lista znajomych, która może być automatycznie pobierana od innych znajomych

  • Odtwarzanie pliku wav lub sygnał dźwiękowy z głośnika przy odbiorze

  • Podpisywanie (np. imieniem) wysyłanych nalepek

  • Możliwość wyboru ulubionych znajomych

  • Nalepki mogą być ukrywane przez określony czas aby pojawić się na ekranie o odpowiedniej porze

  • Wielojęzyczny interfejs

  • Zapis do pliku lub import z pliku

  • Ustawianie przezroczystości nalepek (Windows 2000/XP)