Programu do zbierania nazw plików z folderów

(demisen) #1

To znowu ja :D. Szukam programu, który zbierze nazwy plików z wybranego folderu i następnie zapisze je np w pliku .txt

Zna ktoś coś takiego ?

(aju) #2

Być może przyda Ci się ten temat:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91228&

(floyd) #3

Właśnie utworzyłem taki programik który to robi ale nie tylko to. Jeśli chcesz przetestować to możesz ściągną tutaj:

ReplacePL

Interesuje mnie też czy program da się uruchomić bez programu instalacyjnego, wprawdzie mógłbym go zrobić ale program się wówczas rozrasta, a być może będzie chodził pod windowsem bez instalki. Byłbym wdzięczny gdybyś dał znać czy chodzi i ewentualnie jakieś propozycje odnośnie samego programu też mile widziane.

(aju) #4

Działa bez najmniejszych problemów. Jak komus nie chce się męczyć z pisaniem (w tym linku co ja podałem) to będzie odpowiedni.

To zrobiłeś go i nie wiesz?? :?

Program chodzi bez instalacji.

Chyba żadne. To co ma robić robi.

Można by zrobić wybór zapisu pliku txt bo teraz domyślnie jest to folder, z którego chcemy zrobić liste plików.

Poza tym jest ok.

(floyd) #5

U mnie działa bez instalacji bo mam zainstalowane wszystkie potrzebne komponenty(biblioteki). Do niedawna ktoś kto nie miał tych komponentów zainstalowanch musiał je ściągać z sieci albo trzeba było robić program instalacyjny który je dołączał. Wydaje mi się, że gdy się ma sp1 czy sp2 to microsoft standardowo je dołącza. Jeśli chodzi o zapis pliku to można podać całą ścieżkę i wówczas zapisze w wybranym katalogu np. c:\temp\nazwa (chyba taka powinna być podpowiedź). Można oczywiście zrobić wybór katalogu w specjalnym okienku tak jak to się robi w wielu programach ale byc może bez programu instalacyjnego by się nie obyło, może nawet warto by kiedyś sprawdzić.