Programu do zdjęć do dokumentów

Witam

Wczoraj robiłem fotkę do paszportu i kobieta miała aparat na statywie, obok dwie lampy i wszystko podłączone do kompa a tam…pięknie wyglądający programik z podglądem rzeczywistym obiektywu oraz karty pamięci. Pstryk myszka i jest zdjęcie…pstryk myszka i wydrukowane 4 fotki obok siebie na malej karteczce na malej drukarce do zdjęć…zerknąłem na pasek tytułowy programu u góry i tam napis : program do zdjęć paszportowych. Tu właśnie moje pytanie, bo nie wydaje mi się aby to był program specjalnie dla niej napisany, ktoś zna taki program lub jakiś podobny który w czasie rzeczywistym ma podgląd aparatu i można fotkę zrobić “z kompa” i szybciutko wydrukować ja ?

capone79 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A ja jestem pewien, że właśnie został napisany dla osób, które robią te zdjęcia. A robić je samemu, to odradzam, bo trzeba bardzo dobrze znać wymagania do takich zdjęć.

Nie chodzi o znajomości zasad, wymiarów itp. Chodzi o sam program. Może być jakiś inny…coś gdzie jest live podgląd na kompie i można z poziomu kompa zrobić fotkę.

Dlaczego nie miałby być pisany specjalnie dla niej? Może niekoniecznie dla niej, ale dla jakiejś sieci, do której może należeć. Nawet jeśli program nie był pisany specjalnie dla jednej firmy, prawdopodobnie jest on dedykowany dla tej branży i może być nieosiągalny dla zwykłego użytkownika, chodzi o to, że program może mieć inne kanały dystrybucji, np. dostępny tylko u producenta lub u wybranych dystrybutorów, a nie w sklepach dla każdego, bo po prostu sklepy nie będą kupowały czegoś co i tak się nie będzie się sprzedawało w dużych ilościach.

Jak chcesz mieć podgląd na żywo, to wystarczy podłączyć aparat do telewizora :wink: Co do podobnych programów, niektórzy producenci aparatów udostępniają aplikacje o podobnej funkcjonalności, sprawdź czy masz taki program dołączony na płycie z aparatem.