Programu do zmniejszenia mocy komputera

Witam dużo sciągam z p2p.

poszukuję narzędzia które zmniejszyło by rachunek za prąd tzn.

-ograniczyło moc zasialacza

-wyłączyło niepotrzebne urządzenia (usb, cdrom, dysk slave, karta graficzna)

-przymuliło dysk master tak na bardzo wolne obroty

-ograniczyło pobór mocy przez CPU

-wyłączyło lub zmniejszyło obroty wiatraków jeśli temperatura jest niska

-a tym samym zasialcz by wydzielał mniej ciepła i wiatrak by wyłączył

  • coś takiego jak sleep gdzie komp ciągnie 7W i nie grzeje się, nic nie słychać, tylko żeby karta sieciowa i te wszystkie niezbędne do ściągania chodziło.

Zależy mi na tym bo komp praktycznie chodzi 24/7 i w całości prawi to sciągam pliki,

omen12345

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jest sie czym chwalić ??

wątpie ze jest taki program

Taki program nie istnieje.

To kup sobie jakiegoś taniego notebooka za 500zł i dołóż dysk a w BIOSie ustaw w nim wszystko na najniższą wydajność i tak to 500zł zwróci się w ciągu roku skoro tylko ściągasz. A o programie to nie słyszałem, możesz spróbować pobawić się w obniżenie napięć procesora i poprostu odłączyć nieużywane urządzenia a na noc zawsze wyłączać monitor przyciskiem.

.

Laptop, pewnie, jego da sie zoptymalizować do niskiego poboru mocy. Ale stacjonarny? Wątpię.

Bez przesady. Nie każdy kto ściąga przez p2p jest piratem. Zawsze można freeware pobierać :twisted: .

Bo p2p wymyślono żeby odciążyć serwery, a to że stało się to idealne rozwiązanie dla piratów cóż. Nawet przy programach p2p na wortalu jest napisane:

dobra nie wazne co sie sciaga wazny jest sposób na obnirzenie mocy,

szukam narzędzia ktore obnizy moc a nie komputera ktory ma niska moc

a skoro tak to laptop będzie jak znalazł, bo przecież nie jest potrzebny dobry komputer do ściągania. Ten może być włączony cały czas, a jak potrzebujesz coś “mocnego” zrobić, to odpalasz ten drugi i gdy skończysz to robić to go wyłączasz, wtedy nie bierze ani 1W prądu, a przez to oszczędzisz na rachunku :smiley:

Skoro masz nowy w miarę komputer to zapewne do płyty głównej miałeś dołączony jakiś program do overclockingu, możesz go wykorzystać w przeciwny sposób zmiejszając taktowanie procka i… nie wiem co tam jeszcze się da zmieniać, poczytaj sobie o programach do overclockingu i zastosuj je “przeciwnie do założeń producenta”.

.

Dobra to ja szukam programu który pozwoli mi wyświetlać newsy z Dobreprogramy.pl które ukarzą się dopiero za 2 dni, tylko tai żeby 2 minutki i chodzi…

No co, proszę o coś z podobnej pułki co ty. Technika niestety nie jest jeszcze na takim poziomie.

Czyli nie ma takiego narzędzia…? ?

nie, to jest mozliwe bo przesz w menedzer urzadzen mozna wylaczas po kolei wszystko a program cpu tool cos wiatrakiem steruje ale chce zmnioejszyc obroty dysku, zeby poszło szybko no i o zasilacz.

Architektura PC na takie bajery jakie sobie powymyślałeś nie pozwala …przynajmniej na większość z nich.

Alternatywą dla kompa może być coś takiego http://www.idg.pl/news/130850/100.html

no i /cenzura/ kupie se te urządzonko dzieki za link:D:D