Programu który odtworzy mi dźwięk w filmiku nagrywanym apara

Witam. Mam pewien problem i bardzo proszę o pomoc. Otóż aparatem cyfrowym nagrywałam filmiki. Kiedy ściągnęłam je na komputer okazało się że nie mogę ich odtworzyć. Nie za bardzo znam się na tych wszystkich programach. Znajomy poradził mi abym ściągnęła sobie program AllPlayer i klcodec. Tak też zrobiłam. I teraz filmiki mi się odtwarzają ale bez dźwięku tylko sam obraz. I nie wiem czy potrzebuje jakiegoś programu czy jakichś kodeków. Jeśli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc. Acha posiadam niestety Windowsa Vistę- jeśli oczywiście to jest jakaś różnica.

Sprawdź w The KMPLayer, SMPlayer, VLV i Media Player Classic.

Skorzystaj z MediaInfo i podaj właściwości przykładowego pliku.

Jaki jest kontener (AVI, MOV, 3GP, …?) i jakimi kodekami kodowane jest audio/wideo?

filmiki są w kontenerze MOV, a jakimi kodekami to niestety nie wiem bo się na tym nie znam

Wspomniane odtwarzacze powinny sobie poradzić z tymi plikami wideo.

W przypadku Media Player Classic, lepiej by był zainstalowany jeszcze QuickTime Alternative (zresztą MPC dodany jest w QTA).

Wrzuć jakiś przykładowy klip np. na http://kotuha.com

Podejrzewam że w tych plikach MOV jest wideo MJPEG i audio PCM lub ADPCM.

Niestety takie audio zawarte w kontenerze MOV jest kłopotliwe dla aktualnych filtrów DirectShow (z pewnymi wyjątkami).

Bardzo dziękuje za pomoc. Rzeczywiście dzięki połączeniu Media Player Classic i Quick Time mogę oglądać swoje filmy. Jeszcze raz wielkie dzięki! =D> =D> =D>