PRogramu, który pomnijeszy rozmiar plików wideo


(Dawiddek55) #1

Więc tak, ściągnąłem sobie Frapsa z dobrychprogramów i nagrałem kilka filmików po 30 sekund, w sumie jest 5 filmów, i mają w sumie 1,76GB. Wstawiając to na YT plik wgrywał się chyba tydzień :wink: Dlatego potrzebuję programu, który pomniejszy rozmiar pliku wideo, tak, żeby można było filmiki skleić, dodać muzykę i wrzucić na YT. Wiem, że ze zmniejszeniem rozmiaru pliku wiąże się zmniejszenie jakości, no ale niestety, nie obejdzie się bez zmniejszenia rozmiaru pliku.


(Gieniu) #2

Najlepszy będzie darmowy VirtualDub. Tu masz poradnik wideo:

Ale jeśli zależy ci na czasie to: włącz Windows Movie Maker, Plik > importuj elementy multimedialne, znajdź swój film i dodaj go do osi czasu (na dole) jeśli chcesz dorzuć jakieś napisy i jak skończysz daj Opcje > Zaawansowane format wideo zaznacz PAL i 16:9, potem wróć daj Publikuj film > ten komputer > wybierz katalog > Więcej ustawień Windows Media HD 720p wtedy jak klikniesz na YT w oglądaj w wysokiej rozdzielczości to filmik będzie w tej właśnie rozdzielczości :slight_smile: . Jeżeli filmik po kompresji nadal będzie ważył za dużo daj zamiast HD 720p jakość DVD z obrazem panoramicznym.

Jak coś nie będziesz wiedział pisz :stuck_out_tongue: .


(Dawiddek55) #3

ok, zaznaczyłem ten format PAL 16:9, dodam filmiki do listy, i jak kliknę publokuj film to ograniczę jego wielkość do ok 10 MB i będzie git, dzięki :wink: