PRogramu, który pomnijeszy rozmiar plików wideo

Więc tak, ściągnąłem sobie Frapsa z dobrychprogramów i nagrałem kilka filmików po 30 sekund, w sumie jest 5 filmów, i mają w sumie 1,76GB. Wstawiając to na YT plik wgrywał się chyba tydzień :wink: Dlatego potrzebuję programu, który pomniejszy rozmiar pliku wideo, tak, żeby można było filmiki skleić, dodać muzykę i wrzucić na YT. Wiem, że ze zmniejszeniem rozmiaru pliku wiąże się zmniejszenie jakości, no ale niestety, nie obejdzie się bez zmniejszenia rozmiaru pliku.

Najlepszy będzie darmowy VirtualDub. Tu masz poradnik wideo:

Ale jeśli zależy ci na czasie to: włącz Windows Movie Maker, Plik > importuj elementy multimedialne, znajdź swój film i dodaj go do osi czasu (na dole) jeśli chcesz dorzuć jakieś napisy i jak skończysz daj Opcje > Zaawansowane format wideo zaznacz PAL i 16:9, potem wróć daj Publikuj film > ten komputer > wybierz katalog > Więcej ustawień Windows Media HD 720p wtedy jak klikniesz na YT w oglądaj w wysokiej rozdzielczości to filmik będzie w tej właśnie rozdzielczości :slight_smile: . Jeżeli filmik po kompresji nadal będzie ważył za dużo daj zamiast HD 720p jakość DVD z obrazem panoramicznym.

Jak coś nie będziesz wiedział pisz :stuck_out_tongue: .

ok, zaznaczyłem ten format PAL 16:9, dodam filmiki do listy, i jak kliknę publokuj film to ograniczę jego wielkość do ok 10 MB i będzie git, dzięki :wink: