Programy 64x

Witam wszystkich, chciałem się dowiedzieć, czy programy pisane na system Windows 32bit będą działały równie sprawnie na systemie 64bitowym?

I czy programy na DP, nie posiadające wersji 64bitowej (na vortalu), w rzeczywistości na pewno takowej nie posiadają (przykł.Speccy)? Po prostu jak będę miał Win 64, nie chcę szukać po stronach, czy dany program jest również w wersji 64x.

Sam używam Win7 x64 i nie mam żadnych problemów z programami pisanymi na x86. Jak to ktoś tu napisał kiedyś… że systemy x64 mają specjalny obszar przeznaczony na programy pod x86, czy jakoś tak :wink:

Nie będzię żadnego problemu z programami x86 w systemie Windows x64

Sprawdź na stronie producenta, Speccy to świeży program może nie mieć wer 64 bitowe. Używam 7 HP x64 i gry czy programy 32 bit nie robią problemów, system 64 bitowy emuluje 32 bity.

Problem z programem x32 może wystąpić pod systemem x64 , kiedy ten program używa osadzonego sterownika 32 bitowego ,wtedy działanie może być niepoprawne.

Dziękuje za szybkie odpowiedzi :slight_smile:

Tu masz dobrą stronkę do szukania zgodnych programów pod x64 http://www.x64bitdownload.com/