Programy antywirusowe się nie chcą instalować


(n33trox) #1

Mam ostatnio spore problemy z instalacją programów zabezpieczających. Niektóre się normalnie instalują, a inne nie chcą. Np. Kaspersky kończy instalację komunikatem, zebym wyłączył programy blokujące dostęp do sieci, ale ja nie mam takich programów. Eset kończy instalację z błędem, ale sam nie wie jakim. To samo ZoneAlarm free/pro. Natomiast Comodo 2011 instaluje się normalnie, ale po instalacji zgłasza problem, że moduł firewalla nie działa poprawnie i nie jest w stanie go naprawić. Pozostaje deinstalacja.

Ale np Avast, czy AVG instalują się bez najmniejszego oporu, a podczas skanowania nic nie wykrywają.

Pisałem już na innym forum o tym problemie, ale tam nikt mi nie umiał znaleźć "lekarstwa" na mój problem.

Czyściłem już rejestr różnymi programami, dysk odkurzaczem i CCleanerem. Nic...

Skanowanie różnego rodzaju programami, typu OTL, GMER, HijackThis nic nie wykazało. Ja już wymiękam. Norton IS 2011 leży w pudełku i się kurzy bo go nie mogę zainstalować. To co było opisane na stronce Symanteca nie działa w moim przypadku :frowning:

Mam Windows 7 32bit jakby co.

Oto co mi wyskakuje:


(krzysiekx) #2

Sam sprawdzałeś logi? Lepiej wygeneruj je jeszcze raz i wrzuć na forum.

Możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną Symanteca na ich stronie (łączysz się z konsultantem poprzez czat a on w po chwili ma dla Ciebie rozwiązanie), z pewnością będą mieć jakieś sposoby na instalacje.


(n33trox) #3

Akurat w kwestii logów mogę zapewnić, że sprawdzali je profesjonaliści znający się na rzeczy. Sorry, ale pozwolisz, że nie będę tego robił po raz drugi? Czasu brak. Po prostu mi zaufaj, ok? :slight_smile:

Sprawdzę tego Symanteca.


(Nec) #4

taaaa kolega z klasy co siedzi 5h dziennie na kompie na pewno dokładnie wszystko sprawdził, ale antywirusy nadal się nie instalują :D:D:D


(n33trox) #5

Kolega z klasy? Ja jestem studentem na 3. roku. Nie chodzę już do "klasy" :lol: Chyba, że po to, aby nauczać dzieci angielskiego (praktyka mi się zaczęła :P). Sprawdził mi kolega po politechnice (informatyk), ale że nie miał czasu na to, żeby się głowić nad moim problemem (miał wystarczająco dużo swoich), musiałem gdzieś z tym się udać.

Jak chcecie te logi to mogę je zrobić jeszcze raz. Tylko powiedzcie jakimi programami? OTL i Gmer, czy może coś jeszcze?


(Łukash) #6

1.Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.2.Oraz zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,oraz GMER ,tu linki do wklejek.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj,jak posiadasz wszelkie programy, tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) i usuń instalowany przez nie sterownik SPTD - > SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Można by też chyba spróbować wykonać czysty rozruch http://support.microsoft.com/kb/331796/pl i próbować instalować.


(n33trox) #7

Skanowanie zrobiłem Malwarebytes, z resztą już nie pierwszy raz, nic nie wykrył.

Logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/393761/

http://www.wklej.org/id/393762/

GMER:

http://www.wklej.org/id/393771/

-- Dodane 30.09.2010 (Cz) 10:00 --

Porozmawiałem z pomocą techniczną Symanteca i pewna pani doradziła mi tam, żebym spróbował w trybie awaryjnym. Cud! Poszło :stuck_out_tongue: Ale obawiam się, że gdyby instalator był oparty na MS Installer (jak Kaspersky) to by nie dało rady, bo by wywaliło błąd, że pewne biblioteki są w tym trybie niedostępne.

Dzięki za dobre chęci :slight_smile: