Programy autodesk najtaniej


(Okarol) #1

Wie ktoś może czy programy autodesku może jakoś pozyskać taniej. Potrzebowałbym Autocad, Revit i 3ds max może być w wersji 2012, ale jak zobaczyłem ile kosztują to trochę kiepsko :o

Jeżeli chodzi o 3ds max to wiem że Blender jest porównywalny i darmowy, więc w zasadzie mógłby być a co z pozostałymi?

Jest możliwość pozyskania ich na zasadzie jakieś subskrypcji albo rocznego wypożyczenia?


(Ijon Tichy) #2

Wersje studenckie http://students.autodesk.com/?nd=download_center

ps

Gdyby istniała sensowna alternatywa kosztowałyby o połowę taniej.

Spróbuj tego: http://www.dobreprogramy.pl/DoubleCAD,Program,Windows,37340.html (niestety 2D ale otwiera .dwg i .dxf a te można przenieść do Blendera)


(sadaj72) #3

Wersje studenckie są za darmo, ale nie są przeznaczone do celów komercyjnych i z tego co pamiętam nie są kompatybilne z pełnymi komercyjnymi licencjami, tzn. plik utworzony w wersji komercyjnej nie może zostać odczytany w wersji studenckiej.


(Okarol) #4

Właśnie wersje studenckie odpadają bo nie mogą być używane do celów komercyjnych, chodzi mi o to czy można np. wypożyczyć licencje na rok lub 2 lata na program albo jakas subskrypcja itp.


(sadaj72) #5

Jest subskrypcja, to coś w rodzaju rozszerzonego wsparcia i możliwości aktualizacji oprogramowania, ale tylko dla posiadaczy licencji na któryś z ich programów.

Jeżeli nie robisz jakichś zaawansowanych projektów, być może zamiast autocada mógłbyś używać jakiegoś darmowego odpowiednika, podobnie jak blendera zamiast 3ds.

http://www.3ds.com/products/draftsight/overview/