Programy autostartu - co usunąć?

Witam! Chciałem by ktoś, kto się na tym zna powiedział mi co mogę usunąć z autostartu. Oto co się w nim znajduje:

Tak HKCU:Run Nowe Gadu-Gadu “C:\Program Files (x86)\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe”

Tak HKLM:Run CLMLServer “C:\Program Files (x86)\CyberLink\Power2Go\CLMLSvc.exe”

Tak HKLM:Run Norton Online Backup C:\Program Files (x86)\Symantec\Norton Online Backup\NOBuClient.exe

Tak HKLM:Run Adobe Reader Speed Launcher “C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe”

Tak HKLM:Run RemoteControl10 “C:\Program Files (x86)\CyberLink\Media+Player10\Media+Player10Serv.exe”

Tak HKLM:Run RtHDVCpl C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe -s

Tak HKLM:Run IgfxTray C:\windows\system32\igfxtray.exe

Tak HKLM:Run HotKeysCmds C:\windows\system32\hkcmd.exe

Tak HKLM:Run Persistence C:\windows\system32\igfxpers.exe

Tak HKLM:Run ETDCtrl %ProgramFiles%\Elantech\ETDCtrl.exe

Tak HKLM:Run IntelTBRunOnce wscript.exe //b //nologo “C:\Program Files\Intel\TurboBoost\RunTBGadgetOnce.vbs”

Tak Startup Common Bluetooth.lnk C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\BTTray.exe

1

2

4

5

Jeśli nie korzystasz z backupu nortona to również 3.

W zasadzie wszystko możesz wywalić, jeżeli zależy Ci na GG podczas startu to zostaw.

Pytanie czy korzystasz, z którejś opcji, na nie sam musisz sobie odpowiedzieć, z zasady wiem że Użytkownikom uruchamia się ten Backup od Nortona a oni nawet nie są tego świadomi, jeżeli go nie używasz świadomie to go wywal…

Kwestia owego TurboBoost od Intel, to jak widzę jest “Run Once”, czyli chyba też już śmieć, jeżeli się mylę to ktoś sprostuje, ewentualnie opcja sama się “odbuduje” w AS.

BTW. Polecam Ci użyć np. CCleaner: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.21.940 , ma wbudowanego menadżera auto-start, masz możliwość wyłączenia danego programu a nie jego fizyczne usunięcie z AS, w razie czego łatwo możesz sobie dany program włączyć z powrotem, gdybyś stwierdził że jednak coś jest Ci niezbędne do normalnej pracy…

Usunąć zawsze można wszystko :slight_smile: Na twoim miejscu zostawiłbym komunikator a z resztą do kosmosu :smiley: