Programy bez uprawnień administratora nie instalują się


(Krzysztofgw) #1

Witam,

nie mogę od jakiegoś czasu (ok. tygodnia) zainstalować ŻADNEGO programu, który uruchamia instalator systemu Windows (pod 8.1) :frowning: Zaczęło się chyba od tego, że uruchomienie instalki nie powodowało zapytania o prawa administratora. Dało się przejść przez cały etap przygotowania, a następnie cały proces stawał, gdy pojawiało się okno z paskiem postępu. Oczywiście zawsze jest on pusty. Przy próbie anulowania, czyli wciśnięciu przycisku, aplikacja się zacina - i może tak trwać wiecznie. Po ręcznym zabiciu procesu - nie da się ponownie uruchomić instalacji, ponieważ jeden proces już jest uruchomiony.

Steam, Jabra, BoxSync - nie dadzą się zainstalować. Podobnie opcjonalne aktualizacje w Win Update! Cały czas trwa przygotowywanie do instalacji. Inne instalki, te które na początku proszą o admina - działają.

Restarty nie pomagają - można spróbować instalować program od nowa. Nie pomogło też nadanie sobie na stałe prawa admina i wyłączenie wyskakujących próśb o prawa admina (su always on).

Jakaś podpowiedź? Spróbuję naprawić system z płytki

UPDATE: nie można "odświeżyć" systemu, ponieważ dysk, na którym jest zainstalowany Win jest zablokowany.


(rgabrysiak) #2

Przeniesiono z działu Problemy z oprogramowaniem.