Programy chroniące a współzależność miedzy nimi

Witajcie , mam KIS 2009 na forum przeczytałam o wielu programach np.Malvarebytes I zastanawiam się czy mogę ich używać razem.

http://support.kaspersky.com/pl/kis2009 … =208279748

Tu masz aplikacje, które się gryzą z Kasperskym.

Wszelkie programy typu malvarebytes, anti-spyware, ad-aware czy nawet wymieniony tam spy-bot możesz mieć zainstalowane na dysku i skanować nimi. Nie możesz jedynie używać ich modułów do ochrony w czasie rzeczywistym, działających w tle jak Kaspersky. To zawsze w różnego typu programach powinno być wyłączone. Jedyne co ma działać na bieżąco to KIS.

Dzięki. Czy to oznacza ,że przy włączonym KIS mogę z “ręki” uruchomić inny program,? Czy jesli uruchamiam coś z “ręki” to KIS powinien być wyłączony?

możesz ręcznie uruchomić skanowanie takiego programu nawet przy włączonym kasperskym.

Mówimy o samym skanowaniu, bo wiele takich programów oferuje również ochronę rezydenta- dokładnie to samo co kaspersky. Czyli program na bieżąco dba o to, żeby na komputerze nie została wykonana podejrzana operacja, wskazująca na wirusa. Taką ochronę masz cały czas włączoną przy kasperskym. I niech tylko u niego zostanie.

Inne programy uruchamiaj tylko na czas skanowania systemu.

Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałem :slight_smile:

Kaspersky działa cały czas w tle, ikonka jest w trayu. inne programy włączasz tylko na czas skanowania.

Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałem. Oczywiscie ,że tak. Odrazu to pojęłam ,ale zapytałam dla pewności. Jeszcze raz dziękuję