Programy czyszczące rejestr itp dla Visty

Witam. Kupiłem ostatnio notebooka z Systemem Vista Home, a że na “nie przenośnym” używam Xp-ka to zainstalowałem takie programy jak ccleaner, regcleaner czy WWDC. I problem polega na tym, że nie moge nawet usunąc moim zdaniem zbędnych programów w autostarcie, bo np. ccleaner pisze że nie mógł zapisać pliku kopii więc nic nie zostało usunięte. WWDC ma znaczki na czerwono i 3 na zółto ale tylko tylko jeden czerwony można zmienić, ale i tak po zamknięciu programu nie restartuje i nie zmienia. Mam wrażenie jakby te programy nie mogły nic zmienić w rejestrze itp i zastanawiam sie czy to jest jakoś zablokowane w Viscie czy może po prostu te programy nie są kompatybilne z Vistą ???

jv16PowerToos2007 1.7.0.388 lub nowszy.

Eusing Free Registry Cleaner/tylko rejestr/.

Ashampoo WinOptimizer 4.

Używam na Viście i są bezbłędne.

Ja używam Ashampoo Winoptimalizer 4 - naprawdę świetny program (można znaleźć w gazecie - chyba, albo tanio kupić na stronie producenta - ale opłaca się tylko w promocjach, więc np. jak nie masz win op 4 to wziąć z gazety 3 i poczekać na maila, że używasz 3 i dlatego możesz po rewelacyjnej cenie kupić 4…).

A co do zbędnych programów w autostart to chyba najlepszym rozwiązaniem jest windows defender. Uruchamiasz. Wybierasz eksplorator oprogramowania, pokaż dla wszystkich (na dole) u góy wybierasz programy autostart i albo wyłączasz, albo usuwasz.

Pewnie masz starsze wersje ich, poszukaj najnowszych…

Ja do czyszczenia rejestru polecam ci Wise Registry Cleaner. Napewno do najdokładniejszych nie należy, ale masz za to gwarancje, że Ci nic nie uszkodzi…

No właśnie… Ja na XP używałem Easy Cleaner… ale nie wiem czy na Viście będzie OK, więc także chciałbym jakiś prosty i dobry programik do optymalizacji i czyszczenia. :smiley:

Z racji tego że easy cleaner nie jest napisany pod windows Vista. lepiej nie ryzykowac, chociaż, znalazłem informację, że program działa prawidłowo na Viście :

http://toniarts.freeware4u.com/viewtopi … 43858923ec

Sam polecam natomiast ccleaner

ccleaner tak pobierznie bardzo czysci rejestry jest ok ale to jest za malo przynajmniej dla mnie i czasem nie kasuje wpisów ktore zaznaczylismy,

ja tez szukalem takie programu i znalazlem moim zdaniem lepszy nawet od reg cleanera nazywa sie wise registry cleaner i znalazlem cos co uzupelnia ten program nazwya sie auslogic registry defrag ktory defragmentuje rejejstry zmniejsza ich objeosc przez co chodza szybciej (nie mylic z auslogic disc defrag)

Natomiast mam problem ze znalezieniem darmowego antywira pod viste ,avg sie czasem zawiesza podczas skanu,aol nie dla visty,avira to reklamiarz adware,avast spowalnia internet i caly komputer (bo mam 500 ram)

Potwierdzam bardzo dobry czysciciel rejestru. Dziala na Viscie bez problemowo. CCleaner tez uzywam i rowniez dziala.

ktory z tych dwoch lepszy ?

Eusing uzywam jako oczyszczacz rejestru, natomiast ccleaner jest do czyszczenia np plikow z folderu tymczasowego do obslugi przegladarek. To dwa rozne programy zatem uzywam ich rownoczesnie. Przynajmniej ja takie ich zastosowanie widze.

czy przy czyszzceniu rejestru zaznaczasz wszystkie opcje galezi rejestru ? http://www.eusing.com/Images/Registry_Cleaner/MainInterface.jpg

Tak.

ja używam CCleanera i jv16 PowerTools tylko z vistą jest taki problem że nie wszystkie klucze chcą się kasować jak ktoś chce dobrze rejestr oczyścić to musi uruchomić system w trybie awaryjnym bo normalnie nie ma szans wpisy będą się ciągle wracać albo nie wykasują sie wcale