Programy diagnostyczne nie działają?

Mam pewien problem z pomiarami temperatury procesora. Po pierwsze mam podejrzenie, że nadmiernie się on nagrzewa, więc postanowiłem to sprawdzić. Najpierw zastosowałem program RightMark CPU Clock Utility. Odpalam i myślę sobie spoko, bo temperatura przy normalnej pracy wynosiła 27 stopni. Problem jest taki, że po intensywnym graniu wskazania nie zmieniły się w ogóle.

W związku z tym sięgnąłem EVERESTA i tu było spoko przy pierwszym uruchomieniu, gdzie pokazał mi bardzo ładnie wszystkie odczyty - wartości zmieniające się w przedziale od 30 - 35 po czym przy ponownym uruchomieniu programu, przestał pokazywać jakiekolwiek wskazania temperatury. …ratunku?

Sprawa dotyczy laptopa hp Pavilion dv7, procesor jest tam taki: Intel Core2 Duo CPU P7450 @ 2.13GHz, 2128 MHz

z góry dziękuję za wszelką pomoc i jednocześnie witam wszystkich forumowiczów bo to mój pierwszy post na tym forum

Jaki masz system? i którego evwresta instalowałeś bo wersja home nie działa na nowszych niż xp i nie jest rozwijana od 5 lat.

Zainstaluj sobie everesta ultimate jeżeli masz vin vista lub win7.

Jeżeli masz system vista to polecam Ci HWMonitor.

OS to Vista. Zastosowałem HWMonitor i temperatura karty graficznej zmienia się dynamicznie, ale procesor znowu jest na stałym poziomie tym razem jest to 65 stopni. Nie wiem o co chodzi. A czy mógłby ktoś jeszcze mi powiedzieć co to jest ACPI ?